Dynamic Airways iflas Başvurusunda Bulundu.

Dynamic Airways, ABD Mahkemesi kararını takiben iflas başvurusunda bulundu, ancak yine de “normal operasyonlar” planlıyor. Dynamic International, halka halka ticari yolcu hava seyahat hizmetleri sunmaktadır ve ABD Ulaştırma Bakanlığı ve ABD Federal Havacılık İdaresi tarafından yetkilendirilmiş lisanslı ve sertifikalı bir hava taşımacılığı şirketidir.

Dynamic Airways, ABD Mahkemesi kararını takiben iflas başvurusunda bulundu, ancak yine de “normal operasyonlar” planlıyor. ABD merkezli havayolu şirketi Dynamic International Airways Çarşamba gecesi yaptığı açıklamada, Birleşik Devletler İflas Mahkemesi’ne gönüllü dilekçe verdiğini belirtti. Guyana’ya haftalık beş uçuşu olan havayolu, “normal operasyonlarını” sürdürürken, yeniden yapılanma planını yürütür. Havayolunun açıklamasına göre, iflas başvurusu kararı, 2014 yılında Air India için işletilen havayolunun Hac uçuşlarından kaynaklanan davalarla ilgili olarak geliyor. “Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Carolina Orta Bölgesi Bölge Mahkemesinde, Dynamic Intl. Kanada Tahkim Derneği tarafından Nisan 2017’de yayınlanan, Dinamik intl. Hac uçuşlarıyla bağlantılı olarak BKP İşletmeleri’ne komisyon ödememekle sözleşmeyi ihlal ediyordu.
********
Borçlu bir temyiz bildirimi sunmuş ve yargı ve ödüle itiraz etme niyetinde olsa da, Dynamic Intl. yargıya devam etmek için hemen bir geri bildirimde bulunmamıştır ve Bölüm 11 davasının başlamasının gerekli olduğunu belirlemiştir ”dedi. Dynamic International, halka halka ticari yolcu hava seyahat hizmetleri sunmaktadır ve ABD Ulaştırma Bakanlığı ve ABD Federal Havacılık İdaresi tarafından yetkilendirilmiş lisanslı ve sertifikalı bir hava taşımacılığı şirketidir.

Bu bir filoya sahip bir  içerir uçağın,  altı  Boeing  767s  işletmek  ABD şehirler ve bölgeler ve yabancı ülkeler arasında uluslararası uçuşlar.  Havayolunun CEO’su Paul Kraus’a göre, “ABD İflas Mahkemesi’nin koruması altında faaliyet göstermek, müşterilerimize hizmet vermeye devam etmemize, ekibimizi istihdam etmemize ve tedarikçilerimizle birlikte çalışmamıza sunulan zorlukları aşmamızı sağlayacak.  Yeniden yapılanma sürecini tamamladığımızda, Dynamic  Intl.  Sadece bugünün iş seviyesi için değil, aynı zamanda gelecek için de uygun olan sağlam bir finansal yapıya sahip daha güçlü bir şirket olarak ortaya çıkmak ”. Birkaç yıl önce Guyana’ya faaliyete başlamasından bu yana, taşıyıcı yolcular gibi yeryüzündeki türbülansla karşı karşıya kaldığını ve hatta hükümet hizmetinin kalitesinden şikayetçi oldu. Geçtiğimiz yıl bu hizmeti geliştirmek için çaba harcadı ve Guyana’ya uçuş sıklığını da artırdı.

******

Bir yanıt yazın