Armut suyu Cilt Sağlığına Faydalıdır

Armut suyu kuvvetli bir antiviral olan kafeik asit açısından zengindir. Zona sedef cilt hastalığı hastaları çokça armut yiyip, armut suyu tüketmeleri önerilir. insan sağlığı açısından Armut çok iyi bir lif kaynağıdır. Aynı zamanda insan sağlığı açısından B2 vitamini, C vitamini, E vitamini, bakır ve potasyum için iyi bir kaynaktır. Ayrıca suda çözünür bir lif olan pektini sağlık için önemli bir miktarda içerir.

******

Sağlığımız için Armut elma ile bağlantılı olduğu söylenen bir tatlı bir meyvedir. Yaklaşık bir elma büyüklüğündedir. insan sağlığı açısından için tıpkı elma gibi merkezinde çekirdekleri bulunur. Fakat elmanın aksine, çoğu armut çeşidinin kağıt gibi ince kabukları vardır ve bu kabuğu soymak çokta kolay değildir. Armut Renkleri sarı, yeşil, kahverengi, kırmızı ya da bu renklerin herhangi birinin bir kombinasyonu olabilir. Armudun açık renkli eti sulu, tatlı ve genellikle hafiftir ve Dokusu ise genellikle yumuşak ve tereyağımsı olmakla birlikte bazı çeşitlerinin dokusu tanecikli ve de Genellikle çan şeklinde olurlar ancak bazı çeşitleri neredeyse yuvarlak bir elma gibidir. insan sağlığı açısından Armudun tüm çeşitli arasında Çin armudunun tıbbi açıdan en faydalı özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Ama yine de diğer çeşitleri de insan sağlığı açısından açısından oldukça sağlıklıdır. Bazı çeşitleri diğerlerinden daha fazla demir içeriğine sahip bilinmektedir. insan sağlığı açısından açısından Bunu armudu kestiğinizde armut kahverengi dönüyorsa anlayabilirsiniz veya Kahverengiye dönmüyorsa, demir içeriği çok düşük veya yok demektir.Genellikle mevsimi Armut çeşitlerine bağlı olarak, genellikle yıl boyunca ama özellikle haziran ayı sonundan itibaren şubat ayına kadar bulunmaktadır.

********

insan sağlığı açısından açısından Armut, elmaya göre aslında daha fazla pektin içerir. Bu sayede kolesterol düzeylerini düşürmeye yardımcı olur ve bağırsakların çalışmasını etkili hale getirir. Genellikle lif oranı yüksek hipoalerjenik bir meyve olarak sağlık uzmanları tarafından insan sağlığı açısından na tavsiye edilmektedir. Armudun diğer meyvelere göre alerji açısından olumsuz yanıt üretmesi çok daha az olasıdır. Bu nedenle armut insan sağlığı açısından açısından ngenellikle bebeklere verilmek için güvenli bir meyve olarak tavsiye edilir. Eti ile birlikte kabuğu da yenildiğinden sağlığımız açısından armut olağanüstü bir lif kaynağıdır. Araştırmalar sonucu Armut güçlü antioksidanlar ve temel besin ögeleri olan C vitamini ve E vitamininin de mükemmel bir kaynağıdır.

Bir yanıt yazın