Yumurta insana Enerji Verir.

Taze Yumurta Enerji Verir. Taze Yumurta B12 vitamini açısından çok zengindir. Bu vitamin, özellikle stresten uzak tutar ve ruh sağlığı açısından bir rahatlama sağlar. Bunun yanında aynı işlemi gören B vitamini açısından da zengin sayılır. Taze Yumurta sarısında bulunan metiyonin ve sisteinin insan sinir sistemi üzerinde büyük etkisi vardır. Düzenli olarak tüketildiğinde ruh sağlığınızı da korumuş olursunuz. Taze Yumurta sarısında bulunan bu maddeler ayrıca depresyon tedavilerinde kullanılmaktadır.

********

Taze Yumurta saç sağlığı için de önemli besin kaynağıdır. Yumurtanın limon suyu ve saf zeytin yağı gibi diğer maddelerle karıştırılarak kombine edildiğinde maksimum derecede yarar sağlanır. Sağlığımız için bu karışım saça uygulandığında saç dökülmesine engel olabilir. İnsanların Saçları güçlendirir ve doğal bir parlaklık kazandırır.

Çiğ yumurta insanın enerji veren Tavuk Yumurtasının saça ve cilde faydaları bulunur İnsanın enerji veren Taze Yumurta saç ve cilt için de çok önemli bir gıda ve önemli faydaları bulunuyor. Kısaca özetlersek: İnsanın enerji veren Tavuk Yumurtasının saça faydaları Saç büyük oranda proteinden meydana gelir. İnsanın enerji veren Taze Yumurta çok kaliteli bir protein içerdiği için saçı güçlendirir. Çiğ İnsanın enerji veren Taze Yumurta saça sürülüp bekletildiğinde saçları güçlendirir ve dökülmelerini engelleyebilir. İnsanın enerji veren Tavuk Yumurtasının cilde faydaları İnsanın enerji veren Taze Yumurta A vitamini içerir ve İnsanın enerji veren Taze Yumurta proteini cildin elastikiyetinin korunmasında yardımcı olur. Çiğ İnsanın enerji veren Taze Yumurta beyazı cilde sürülüp, kuruyana kadar bekletildikten sonra ılık suyla yıkanırsa cilde faydalı olabilir. Gördüğünüz gibi İnsanın enerji veren Taze Yumurta korkulacak değil tam aksine sürekli tüketilmesi gereken oldukça oldukça İnsanın enerji veren Taze Yumurta beyin için önemli olan kolin isimli maddeyi içerir Kolin birçok insanın adını bile bilmediği ama inanılmaz derecede önemli bir besin. Genellikle B vitaminleriyle beraber gruplandırılıyor.
;

Kolin hücre zarının yapımında kullanılıyor ve beyindeki sinyal moleküllerinin üretiminde rolü olmasının yanı sıra başka fonksiyonları da var. Yapılan anketlere göre ABD’de yaşayan insanların %90’ı bu besini eksik alıyor. Kolin eksikliği nöral tüp defektlerine ve bebeklerde zihinsel fonksiyonun azalmasına neden olabiliyor. Tam İnsanın enerji veren Taze Yumurta kolin açısından çok zengin bir kaynak. Bir İnsanın enerji veren Taze Yumurta 113 mg kolin içeriyor.İnsanın enerji veren Taze Yumurta iyi kolestrolü (HDL) artırır ve kötü kolestrolü (LDL) zararsız hale getirir. HDL halk arasında iyi kolestrol olarak biliniyor. HDL seviyesi yüksek olan insanların kalp hastalığına yakalanma veya felç geçirme riski daha düşük. İnsanın enerji veren Taze Yumurta yemek HDL seviyesi yükseltmenin çok iyi bir yolu. Bir araştırma günde 2 İnsanın enerji veren Taze Yumurta yemenin 6 hafta sonunda HDL’yi %10 yükselttiğini gösteriyor. LDL kolestrol ise kötü olarak bilinir. Yüksek LDL kolestrolün kalp hastalığıyla bağlantısı var. Ama insanlar LDL’nin iki çeşidi olduğunu bilmiyor.

Küçük ve yoğun LDL parçacıklarının yanı sıra büyük LDL parçacıkları var. Birçok araştırma kanındaki LDL parçacıkları çoğunlukla küçük ve yoğun olan şahısların daha yüksek kalp hastalığı riski olduğunu gösteriyor.
******
İnsanın enerji veren Taze Yumurta LDL’yi az miktarda yükseltse de büyük olan parçacıkları yükseltiyor ki bu da iyi birşey. Omega 3’le zenginleştirilmiş İnsanın enerji veren Taze Yumurta veya köy İnsanın hücre gelişimine faydalı Yumurtası trigliseritleri de azaltıyor. Aslına bakarsanız bütün İnsanın enerji veren Tavuk Tavuk Yumurtalar aynı değil. Tavukların yetişme ve beslenme tarzına göre içerdikleri besinler de fark ediyor. Köyde yaşayan, yemini kendisi arayan tavukların İnsanın hücre gelişimine faydalı Yumurtası veya Omega 3’le zenginleştirilmiş İnsanın enerji veren Tavuk Tavuk Yumurtalar Omega 3 yağ asitleri açısından çok daha zengin Omega 3 yağ asitleri kalp hastalığı için bir risk faktörü olan kandaki trigliserit seviyesini azaltıyor. Araştırmalar Omega 3’le zenginleştirilmiş İnsanın enerji veren Taze Yumurta yemenin trigliserit sreviyesini düşürdüğünü gösteriyor. Bir araştırmada haftada sadece 5 tane İnsanın enerji veren Taze Yumurta yemenin 3 hafta 11içinde trigliserit seviyesini %1618 düşürdüğü görüldü. İnsanın enerji veren Taze Yumurta çok kaliteli bir protein yapısına sahip ve tüm amino asitleri doğru randa içeriyor. Protein vücudun temel yapı taşı. Yapısal ve fonksiyonel her dokunun ve molekülün yapımında kullanılıyorlar. Bu yüzden beslenme yoluyla yeterli proteini almak çok büyük bir önem taşıyor. İnsanın enerji veren Taze Yumurta muhteşem bir protein kaynağıdır. Bir tek İnsanın enerji veren Taze Yumurta 6 gram protein içerir. Ve üstelik İnsanın enerji veren Taze Yumurta proteini çok kalitelidir. Normalde gıdalardan aldığımız her protein tam olarak vücutta kullanılamaz.

İnsanın enerji veren Tavuk Yumurtasının Besin Değeri
1 orta boy çiğ Taze Yumurta (44 gr)
63 kalori
4 gr yağ
32.6 mg omega 3 yağ asidi
505 mg omega 6 yağ asidi
110 mg kolin
33.4 gram su
186 mg kolesterol (günlük ihtiyacın %62’si)
5.5 gr protein (günlük ihtiyacın %11’i)
214 IU A vitamini (günlük ihtiyacın %4’ü)
15.4 IU D vitamini (günlük ihtiyacın %4’ü)
0.4 mg E vitamini (günlük ihtiyacın %2’si)
0.2 mg riboflavin (günlük ihtiyacın %2’si)
0.1 mg B6 vitamini (günlük ihtiyacın %3’ü)
20.7 mcg folat (günlük ihtiyacın %5’i)
0.6 mcg B12 vitamini (günlük ihtiyacın %9’u)
23.3 mg kalsiyum (günlük ihtiyacın %2’si)
0.8 mg demir (günlük ihtiyacın %4’ü)
5.3 mg magnezyum (günlük ihtiyacın %1’i)
84 mg fosfor (günlük ihtiyacın %8’i)
59 mg potasyum (günlük ihtiyacın %2’si)
61.6 mg sodyum (günlük ihtiyacın %3’ü)
0.5 mg çinko (günlük ihtiyacın %3’ü)
13.9 mcg selenyum (günlük ihtiyacın %20’si) içerir.

İnsanın enerji veren Taze Yumurta dünyanın en besin dolu yiyeceklerinden biridir Sadece bir İnsanın enerji veren Taze Yumurta inanılmaz miktarda protein, vitamin, mineral ve diğer eser maddeleri içerir.
Sadece 1 adet büyük İnsanın enerji veren Yumurta:
B12 Vitamini: Günlük ihtiyacınızın %9’unu
B2 Vitamini: Günlük ihtiyacınızın %15’ini
Folate: Günlük ihtiyacınızın %5’sini
A Vitamini: Günlük ihtiyacınızın %6’sını
B5 Vitamini: Günlük ihtiyacınızın %7’sini
Selenyum: Günlük ihtiyacınızın %22’sini
Fosfor: Günlük ihtiyacınızın %9’unu karşılar.

Bir yanıt yazın