Pişirilmiş Kırmızı Pancar Böbrek Temizler

Böbrek taşı tıpta “nephrolithiasis” ya da, “urolithiasis” olarak bilinen böbreklerde biriken ve oluşan sert madensel maddelere verilen isimdir. Kalsiyum oksalat veya ürik asit gibi maddeler idrar içerisinde normalde beklenenden daha yüksek yoğunlukta bulunursa böbreklerde böbrek taşı oluşur. Bu maddeler kristaller halinde böbrekte çökelebilir sonucunda  zaman içerisinde büyüyerek böbrek taşını meydana getirir. Taşlar yer değiştirerek ya da  idrar kanallarından aşağıya doğru hareket ederek böbreklerden atılabilir. Ancak idrar kanalının takılarak idrar akışına engel oluşturan taşlar böbreklerde  genellikle korkulan ve şiddetli tipik böbrek ağrısına yol açar. Zerdeçal, mürrisafi veya tarçınla pişirilmiş kırmızı pancar Böbrek taşı temizlemek için faydalıdır Zerdeçal, mürrisafi veya tarçınla pişirilmiş kırmızı pancar Böbrek ve Safra kesesini temizler. Ayrıca Karaciğer ve Dalak’taki tıkanıkları açar.  Kırmızı pancar alyuvarların oluşmasında rol oynar. Kırmızı pancarın suyu en güçlü kan düzelticilerden biridir.
********
Havuç suyuyla yarı yarıya karıştırılan kırmızı pancar suyu, günde 400 gr. içildiğinde alyuvarların sayısını kısa zamanda yükseltir. Damarlarda toplanan mineral kalsiyumu en iyi eritebilen de yine pancar suyudur. Kırmızı Pancar Lösemi ve diğer kanser türlerinde etkilidir.  Kırmızı Pancar vücüttaki ve kandaki toksinleri temizler. Kırmızı Pancar Suyu karaciğer ve safra kesesini uyarır kabızlığı giderir. Kırmızı Pancar Havuç ile beraber Gut, Böbrek, Safra Kesesi için mükemmeldir.  Kırmızı Pancar Lösemi ve diğer kanser türlerinde etkilidir.  Kırmızı Pancar vücüttaki ve kandaki toksinleri temizler. Kırmızı Pancar Suyu karaciğer ve safra kesesini uyarır kabızlığı giderir. Kırmızı Pancar Havuç ile beraber Gut, Böbrek, Safra Kesesi için mükemmeldir.  Kırmızı Pancar’ı A, B, C ve P vitaminlerinden zengindir. Serinletici, iştah açıcı, besleyicidir.

Bileşiminde bulunan ve radyoaktif bir eleman olan rubidyumun sindirim üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Pancar aynı zamanda fosfor, demir, bakır, potasyum, magnezyum, kalsiyum, brom, çinko, manganez ve şeker bulunur.  Kırmızı pancar, karaciğer’i  sağlığına muhteşem faydalıdır. Adeta Karaciğer’in doktorudur.  Hastalıkların kol gezdiği şu dönemde sentetik ilaçların adeta köşe kapmaca oynadığı günümüzde, kırmızı Pancar adeta karaciğerin doktorudur. Her yerde korkuların, yapay katkılı gıdanın, kozmetik ürünlerin ve sonunda değişik hastalıklara sebep olan binlerce ürünün pazarlandığı zamanda,  sağlıklı kalmak adeta insan için canlılar için, mucize gibi faydalıdır.

Ülkemizde hemen her bölgede Kırmızı Pancar’ın yetişir. Kırmızı Pancar’ın tohumları bahar başında yaz sonuna kadar ekilebiliyor. Erkenci denen çeşitlerinde Ekim’den itibaren ortalama 4 veya 5 ayda, diğer türlerde ise 6 ayda hasat edilebilir. Birinci yıl Kırmızı Pancar’ın üzerinde rozet şeklinde yer alan yapraklar gelişiyor. İkinci yıl üzerindeki Kırmızı Pancar’ın da yapraklar, çiçekler, meyveler, tohumları taşıyan sürgün yetişiyor. Kırmızı Pancar’ın olgunlaştığını, en dıştaki yaprağın sararmasından ve türüne göre gereken iriliğe ulaşmasından anlamak mümkün.
******
Kırmızı Pancar’ı Vitamin ve mineral zenginidir.  Kırmızı Pancar’ı A, B, C ve P vitaminlerinden zengindir. Serinletici, iştah açıcı, besleyicidir. Bileşiminde bulunan ve radyoaktif bir eleman olan rubidyumun sindirim üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Pancar aynı zamanda fosfor, demir, bakır, potasyum, magnezyum, kalsiyum, brom, çinko, manganez ve şeker bulunur.  Kırmızı pancar, karaciğer’i  sağlığına muhteşem faydalıdır. Adeta Karaciğer’in doktorudur.  Hastalıkların kol gezdiği şu dönemde sentetik ilaçların adeta köşe kapmaca oynadığı günümüzde, kırmızı Pancar adeta karaciğerin doktorudur. Her yerde korkuların, yapay katkılı gıdanın, kozmetik ürünlerin ve sonunda değişik hastalıklara sebep olan binlerce ürünün pazarlandığı zamanda,  sağlıklı kalmak adeta insan için canlılar için, mucize gibi bir şey !  Kırmızı pancarın kökleri toparlak yumru şeklinde gelişir, Mutfaklarımızda ve soframızda sebze olarak kullanılır.

Şeker pancarının kökleri toparlak  yumru şeklinde gelişir. İçeriğinde sakaroz vardır. Kırmızı pancar, Karaciğer’in muntazam olarak çalışmasını sağlar. Vucutta idrar söktürür ve atılmasına katkıda bulunur. İnsanın kansızlığı ile mücadele eder ve eksikliğini giderir. Şeker hastalığı ve vereme karşı bağışıklık sitemini ve insanı korur. İnsan vucudunda mide ve bağırsakları kuvvetlendirir. Sinir sisteminde gerilen sinirleri yatıştırır. Vücudu ve bağışıklık sistemini  kuvvetlendirir. Böylece insan vucudunda bağışıklık sisteminizi güçlendirerek kış aylarının müzmin hastalığı gribe yakalanmadan hayatınızı sağlıklı yaşarsınız. Mide ve bağırsaklarınızı sağlıklı rahatlatarak gaz sancısından kurtulursunuz.  Vucudunuzda bulunan kanı adeta yıkayarak mikroplardan arınırsınız. Karaciğerimizi daha mutlu etmek, cildimizi genç ve güzelleştirmek, sinirlerimizi hayata sakinleştirmek de gibi faydalarıda vardır.  En önemlisi aynı anda, şeker hastalığı, verem ve kanserden korunmuş olursunuz. Kırmızı Pancarın harika salatası ile kış mevsiminde her hastalıklardan korunur veya kurtulursunuz.
##*##*

Kırmızı Pancar çok yapraklı olan ve ıspanak gibi değerlendirilen bu sebzelerin gelişmiş kök yapısı sayesinde kuraklığa ve susuzluğa karşı da çok dayanaklıdır.  Ancak ana kazık kök zarar görürse, hafif susuzluğa bile dayanamıyor yani bir o kadar da narin! Kabuğunun veya etinin rengi koyu kırmızı ya da morumsu kırmızıdır. Organik maddece zengin, derin ve killi topraklarda iyi gelişim gösterir. Fazla asitli topraklardan hoşlanmaz. Çimlenmenin başarılı olması için tohumun toprakla temas etmesi gerekir. Tuza dayanıklıdır. Topraktaki bor miktarının düşük olmaması gerekir.  Aksi takdirde büyüme yavaşlar ve yumruda lekeler oluşur.

Kırmızı pancar alırken düzgün yuvarlak hatlı, kırmızı-mor renkli, lekesiz ve olgun olanı tercih etmek gerekiyor.  Kırmızı Pancar (beta vulgaris) Ispanakgiller (chenopodiaceae) ailesindendir.  Kırmızı Pancar’ın Anavatanı Akdeniz Bölgesi olup, çok eski zamanlardan bu yana insanlar besin maddesi olarak kullanılıyor. Arkeologlar Mısır mezar taşlarındaki bazı bitki resimlerinin Kırmızı Pancar’ın olduğunu ileri sürerler. Kırmızı Pancar’ın toprak içindeki yumruları kırmızı renkte olup, şeker pancarından daha küçük olmasıdır. Kırmızı Pancar’ın ince köklü iki yıllık otsu bir bitkidir. Kırmızı Pancar’ın yaprakları da şeker pancarına göre daha kırmızıdır.

Dikkat şeker hastası olanlara zararlı!
Kırmızı Pancarın olumlu etkisinin yanında şeker pancarının sakıncalı olduğu durumlar da var! Şeker hastalığına karşı koruyor ancak şeker hastası olanlara içerdiği yüksek şeker miktarından dolayı zararlıdır. Şeker hastaları doktoruna danışmadan, kırmızı pancarı tüketmemeli !. Yüksek tansiyonu olanlar insanlar kırmızı pancarı az miktarda tüketmelidir. Doktorunuza danışmadan besin takviyesinde bulunmayın.

 

Cooked red beets, it is beneficial to clean the kidney.
Medicine kidney stones “nephrolithiasis” or “fairly common”, also known as accumulated and formed of rigid metallic substances in the kidneys. If it is found in high concentrations in the urine of calcium oxalate or uric acid, stones in the kidneys. If the kidney kidney stones form as a result of the multiple to grow over time. By moving the urine downwards the urinary tract or by changing the location of the stones by the kidneys may be discarded. However, the stones which obstruct the flow of urine hanging out of the urinary tract kidney stones usually leads to the kidneys acute and severe. Turmeric, or cinnamon murrisafi cooked with red beets, it is useful to clear kidney stones

Gekochte rote Rüben, es ist vorteilhaft, zur Reinigung der Nieren.
Medizin Nierensteine “nephrolithiasis” oder “ziemlich Häufig”, auch bekannt als angesammelt und bildeten starre metallische Stoffe in den Nieren. Wenn es sich in hohen Konzentrationen im Urin von calcium-Oxalat oder Harnsäure, Steine in den Nieren. Wenn die Nieren-Nierensteine bilden als Ergebnis der mehrere über die Zeit wachsen. Durch die Bewegung der Urin nach unten der Harnwege oder durch änderung der Lage der Steine in den Nieren verworfen werden kann. Aber die Steine, die behindern den Fluss des Urins hängen die Harnwege von Nierensteinen führt in der Regel zu den Nieren, akute und schwere. Kurkuma oder Zimt murrisafi gekocht mit roten Rüben, ist es sinnvoll, klare Nierensteine

Приготовленные свеклы для очистки почек полезно.
Камни в почках в медицине “почечнокаменной болезни”, или, “мочекаменная болезнь”, как известно, накапливается в почках и состоит из жесткой madensel веществ дано это имя. Оксалата кальция или мочевой кислоты как вещества с мочой в течение обычно более высокую плотность, чем ожидалось, если в почках камни в почках образуются. Эти вещества кристаллов в почках в coku в результате с течением времени расти камни в почках, участками. Расположение камней или изменения в моче из каналов вниз, действуя из почек может быть отброшен. Но мочи канала путем присоединения потока мочи, препятствие, образуя камни в почках, как правило, боялись типичной и тяжелой почечной приводит к боли. Куркума, Murrisafi корицы или приготовленная красная свекла от камней в почках полезно для очистки.

Cuit betteraves rouges, il est bénéfique pour nettoyer les reins.
La médecine des pierres aux reins “lithiase rénale” ou “assez commun”, aussi connu comme accumulées et rigide formé de substances métalliques dans les reins. Si on le trouve en concentrations élevées dans l’urine de l’oxalate de calcium ou d’acide urique, des pierres dans les reins. Si le rénaux les calculs rénaux se forment à la suite des multiples de croître au fil du temps. En déplaçant l’urine vers le bas les voies urinaires ou en modifiant l’emplacement des pierres par les reins peuvent être ignorées. Toutefois, les pierres qui entravent le flux de l’urine pendant de l’appareil urinaire des calculs rénaux conduit généralement à l’reins aigus et graves. Le curcuma, ou de cannelle murrisafi cuites avec de la betterave rouge, il est utile pour effacer les calculs rénaux

ينضج البنجر الأحمر ، فإنه مفيد لتنظيف الكلى.
الطب حصى الكلى “تحصي الكلية” أو “شائعة” ، المعروف أيضا باسم وشكلت جامدة المواد المعدنية في الكلى. إذا وجدت في تركيزات عالية في البول من أكسالات الكالسيوم أو حمض اليوريك, حصى في الكلى. إذا الكلى حصى الكلى شكل نتيجة عدة تنمو مع مرور الوقت. عن طريق تحريك البول أسفل المسالك البولية أو عن طريق تغيير موقع الحجارة طريق الكلى قد يكون التخلص منها. غير أن الحجارة التي تعيق تدفق البول شنقا المسالك البولية وحصى الكلى عادة ما يؤدي إلى الكلى الحادة و الشديدة. الكركم أو القرفة murrisafi المطبوخ مع البنجر الأحمر ، فمن المفيد واضحة حصى الكلى

Vermelho cozido beterraba, é benéfico para limpar os rins.
Medicina pedras nos rins “nefrolitíase” ou “bastante comum”, também conhecido como acumuladas e formado de rígida substâncias metálicas nos rins. Se ele é encontrado em altas concentrações na urina de oxalato de cálcio ou de ácido úrico, pedras nos rins. Se o rim pedras nos rins formam como resultado de vários crescer ao longo do tempo. Ao mover a urina em baixo do trato urinário ou alterando o local das pedras pelos rins podem ser descartados. No entanto, as pedras que obstruem o fluxo de urina sair do trato urinário, pedras nos rins, geralmente, leva para os rins aguda e grave. Açafrão-da-índia, ou canela murrisafi cozido com beterraba, é útil para limpar pedras nos rins

Cocido remolacha roja, es beneficioso para limpiar el riñón.
La medicina de piedras en el riñón “nefrolitiasis” o “bastante común”, también conocido como acumulado y formado de rígidos metálicos sustancias en los riñones. Si se encuentra en altas concentraciones en la orina de oxalato de calcio o de ácido úrico, piedras en los riñones. Si el riñón, cálculos renales se forman como resultado de los múltiples creciendo con el tiempo. Moviendo la orina hacia abajo en el tracto urinario o cambiando la ubicación de las piedras en los riñones puede ser descartada. Sin embargo, las piedras que obstruyen el flujo de orina colgando de las vías urinarias, cálculos renales, por lo general conduce a los riñones aguda y severa. La cúrcuma, o canela murrisafi cocido con remolacha roja, es útil para limpiar las piedras del riñón

煮红甜菜,它是有益的清洗肾脏。
医的肾结石”肾结石”或”相当普遍的”,也被称为积累和形成刚性金属物质的肾脏。 如果是发现了高浓度的尿草酸钙,或尿酸、石的肾脏。 如果肾脏肾脏结石的形式作为导致的多长一段时间。 通过移动下尿尿道或通过改变位置的石的肾脏可以被废弃。 然而,宝石,这阻碍流动的尿液挂出的尿肾结石通常导致肾脏锐和严重。 姜黄,或肉桂murrisafi熟与红甜菜,它是有用的清除肾脏结石

******

पकाया लाल बीट, यह फायदेमंद है के लिए गुर्दे साफ है ।

दवा गुर्दे की पथरी “nephrolithiasis” या “काफी आम” भी जाना जाता है, के रूप में संचित है और गठन के कठोर धातु पदार्थ गुर्दे में. यदि यह पाया जाता है, उच्च सांद्रता में के मूत्र में कैल्शियम oxalate या यूरिक एसिड, गुर्दे में पथरी है । यदि गुर्दे गुर्दे की पथरी फार्म का एक परिणाम के रूप में कई करने के लिए समय के साथ विकसित. द्वारा चलती मूत्र नीचे मूत्र पथ के द्वारा या स्थान बदलने की पथरी गुर्दे द्वारा त्याग किया जा सकता है. हालांकि, पत्थर जो बाधा डालती मूत्र के प्रवाह बाहर फांसी के मूत्र पथ में गुर्दे की पथरी आम तौर पर करने के लिए सुराग गुर्दे के तीव्र और गंभीर है । हल्दी, या दालचीनी murrisafi के साथ पकाया लाल बीट, यह उपयोगी है करने के लिए स्पष्ट गुर्दे की पथरी
[wds id=”1″]

Bir cevap yazın