Pazı Kanser için Faydalıdır.

Bu yeşil sebze iki önemli, ancak az bilinen antioksidandan çok fazla içerir: sirinjik asit ve kaempferol. Sirinjik asit karbonhidratları basit şekerlere dönüştüren enzimleri engelleyerek kan şekerini stabilize ederken; kaempferol hücreleri kanser yapıcı toksinlere karşı korur, iltihaplanmaları azaltır, kalp hastalıkları, diyabet ve diğer kronik hastalıkların oluşma riskini düşürür.
********
Vücudumuz için ihtiyacı olan sebzelerin pek çok faydalı maddeyi içermektedirler. Bunlar olmadan sağlıklı yaşamanın mümkün olmadığı beslenme uzmanları bütünü tarafından belirtiliyor. Tabiattaki sebzelere olan bu ihtiyacımız kalp ve damar rahatsızlıklarından, şeker hastalığına kadar ve çoğu kanserlerin tedavisinde pek çok alandaki faydalarına dayanıyor.

Pazı, Ispanak gibi Sebze, yaprakları büyük olan bir sebze bitkisidir. Ispanak benzeridir. Bol vitaminli olduğundan besleyici ve sindirimi kolaydır.

Swiss chard is one of human health and vegetables beneficial for cancer

Swiss Chard ist eines der menschlichen Gesundheit und Gemüse vorteilhaft für Krebs

السلق هو واحد من صحة الإنسان والخضروات مفيدة للسرطان 

bette à carde est l’un de la santé et des légumes bénéfiques pour le cancer humain

Chard, les légumes tels que les épinards, est une plante de légumes avec de grandes feuilles. Épinards similaires. Nutritif et facile à digérer car elle est abondante en vitamines.

Bir yanıt yazın