Kas Ağrılarına D Vitamini Faydalıdır

Kas Ağrılarına D Vitamini Faydalıdır.
Düzenli kas ağrısı veya spazmları olan kişilerde Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini eksikliği olabilir. Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini ni sıvılar, tabletler ve kapsüller şeklinde piyasada bulabilirsiniz. Ayrıca yumurta, balık ve güçlendirilmiş süt gibi gıdalarda bulunmaktadır. Güneş ışığında kısa süreli kalmak da vücudun Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini üretmesinde etkilidir. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır.
Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler.

********

Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik veya şişkinlik hissettiniz mi? Spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz., Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini İçeren Yiyecekler Hücre büyümesi, kemik gelişimi, kalsiyum emilimi, düzgün işleyen bağışıklık sistemi ve iltihaplı hastalıklarla mücadelede hayati bir rolü bulunan Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini , diğer vitaminlere oranla daha az sayıda besinde doğal olarak bulunmaktadır. Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini yetersizliği hastalıklara yatkın zayıf bir bağışıklık sistemi, artan kanser riski, saçların sağlıksız olması ve daha geç uzaması, kas ve kemik zayıflaması gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Aşırı Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini tüketiminin ise kalp krizi riskini attırdığı ve böbrek taşına yol açtığı bilinmektedir. Yağda çözülen Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini için en iyi gıdalar balık yağı, ciğer, peynir, yumurta sarısı ve bazı mantarlardır. Ayrıca vücudumuz güneşe maruz kaldığında Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini üretebildiğinden D vitamini “gün ışığı vitamini” olarak da adlandırılmaktadır. Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini besinler yoluyla da alınabilir. Balık yağı, süt ve süt ürünleri, morina balığı yağı, sardalya, uskumru, somon, ton balığı, yumurta sarısı, tereyağı, yulaf ezmesi gibi besinlerde Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini bulunur. D vitamini içeren besinlerde D vitamini etkin halde bulunmaz, önce karaciğer sonra böbrek tarafından iki aşamada aktif hale dönüşür.
Ancak beslenmeyle Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini gereksinimini karşılamak oldukça zordur. Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur. Bir tane yumurta 20 IU, bir bardak süt 100 IU, bir tatlı kaşığı balık yağı 400 IU Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini içerir. Saat 10 ila 15 arasındaki bölümde 10 dakika kadar güneşlenmek 3000 IU civarında ciltten Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini sentezini sağlar. Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini , D2 vitamini şeklinde bitkilerde de bulmakla birlikte, sadece hayvansal besinlerden alınan D3 vitamini vücutta depolanmaktadır. Bunlardan aktif ergosterol, kalsiferol ve D2 vitamini gibi adlarla da bilinen ergokalsiferol ışınlanmış mayalarda bulunur. Aktif 7-dehidrokolesterol ve D3 vitamini gibi adlarla da anılan kolesalsiferol ise insan derisinde güneş ışığı ile temas sonucu meydana gelir ve daha çok balık yağında ve yumurta sarısında bulunur. Isıya karşı sabit ve pişirilmeye dayanıklıdır. Yüksek miktarlarda alınması toksik reaksiyonlara (zehirlenme) neden olabilir.

Dünyada ve Türkiye’de Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini eksikliği ciddi boyutlardadır. Dünyada yaklaşık 1 milyar kişide, ülkemizde de 3 kişinin 2’sinde vitamin D eksikliği olduğu düşünülmektedir. Vitamin D’nin %90 güneş ışığı tarafından sağlanır. Derimiz güneş ışığına maruz kaldığında derin tabakalarında vitamin D üretilir. Modern dünyanın insanlara dayattığı yaşam tarzı sebebiyle, hepimiz uzun çalışma saatleri sonucunda güneşten mahrum kalmaktayız. Açık havada geçirmemiz gereken vakitlerimizi, kapalı alanlarda geçiriyoruz. Mesailerimiz ofislerde geçiyor ve yeterli güneş ışığı alamıyoruz. Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini için yeterli güneş ışığı almak için her gün en az 20 dakika baş, yüz, kol ve bacakların güneşle temas etmesi gerekir. Ülkemiz güneş açısından şanslı olmasına rağmen, Türkiye’de çoğu insanda Vitamin D eksikliği olduğu düşünülmektedir. Deri altında besinlerle alınan provitamin D, güneş ışığı ile aktif Vitamin D’ ye dönüşür. Aynı zamanda balık yağı, karaciğer, yumurta sarısı gibi besinlerle de Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini alınabilir. Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini n eksikliği bir çok hastalığa yol açabilir. Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınmalıdır.
İndeks: Kas Ağrılarına faydalı D Vitamini , zehirlenme, dehidrokolesterol, ergosterol, kalsiferol, rikets, osteomalasia, osteoporoz, kalsiyum, fosfor, Multiple Skleroz, tablet, kapsül, balık, D vitamini, yumurta, süt, Kas Ağrıları, Diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, kanser, Menopoz, romatizmal hastalıklar, Epilepsi, Kas, Menopoza, Solunum yolu, kemik erimesi, bağışıklık sistemi, Parkinson, cinsel istek, sinir sistemi, D Vitamini useful for muscle pain, calcium, cancer, poisoning, Diabetes, ergosterol, hypertension, Parkinson’s  isease, desire, Respiratory, osteoclasis, immune system, rheumatic diseases, Epilepsy, Eyebrow, Menopause, nervous system, heart diseases, calciferol, dehydrocholestrol, rickets, cancer, tablet, capsule, the fish egg, milk, Muscle Pain, Menopause, osteomalasia, osteoporosis, phosphorus,  Multiple sclerosis, ,D vitamini, olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.

 

4 yorum

 1. lara zangaro

  Effet de la vitamine D sur la douleur musculaire

  la douleur ou les spasmes musculaires régulier chez les personnes ayant une carence en vitamine D peut être. liquide vitamine D, vous trouverez sur le marché sous la forme de comprimés et de capsules. En outre, les œufs sont trouvés dans les aliments comme le poisson et le lait enrichi. La lumière du soleil est également efficace dans le séjour à court terme dans le corps à produire de la vitamine D.

  spasmes musculaires simples causés par l’exercice intense, et dans de nombreux cas font un sport fort. Patience, la relaxation, les mouvements d’étirement et de massage musculaire peut aider à soulager la douleur. Les spasmes musculaires, la sclérose en plaques, musculaires peuvent également se produire comme un effet secondaire fréquent des maladies chroniques telles que la dystrophie et la maladie de McArdle. cou aiguë et la douleur dorsale sont souvent des gens qui souffrent de spasmes musculaires. Les femmes enceintes sont sujettes à la prise de poids subite due à des spasmes musculaires. Les femmes menstruées avec la sévérité de la douleur varie d’une personne à personne, ils souffrent de crampes musculaires dues à des contractions utérines. Les spasmes musculaires peuvent être douloureux, mais vous pouvez soulager votre douleur en utilisant les relaxants musculaires naturelles suivantes

  votre raideur musculaire involontaire, ou de l’enflure Avez-vous ressenti la tension? Cela gardé vos muscles après le sport? Faites-vous, il y avait des moments où vous vous sentez nerveux? Toute personne dans une telle situation peut se produire dans les spasmes musculaires ou crampes appelé. Spasmes dans l’abdomen, les bras, les mains et les pieds sont communs. En outre, le mollet, ischio-jambiers, quadriceps, et vous remarquerez peut-être le long de la cage thoracique.

 2. lara zangaro

  تأثير فيتامين على آلام في العضلات

  آلام في العضلات العادية أو تشنجات في الأشخاص الذين يعانون من نقص فيتامين (د) يمكن أن يكون. السائل فيتامين D، وستجد في السوق في شكل أقراص وكبسولات. وبالإضافة إلى ذلك، تم العثور على البيض في الأطعمة مثل الأسماك والحليب المدعم. أشعة الشمس فعال أيضا في الوقف على المدى القصير في الجسم لإنتاج فيتامين (د)

  تشنجات عضلية بسيطة الناجمة عن ممارسة الثقيلة، وفي كثير من الحالات تجعل رياضة قوية. الصبر، والاسترخاء، والحركات تمتد لطيف وتدليك العضلات يمكن أن تساعد في تخفيف الألم. تشنجات العضلات، والتصلب المتعدد، قد تحدث العضلات أيضا أحد الآثار الجانبية شيوعا من أمراض مزمنة مثل ضمور والمرض مكاردل. الرقبة الحادة وآلام الظهر وغالبا ما تكون الناس الذين يعانون من تشنجات العضلات. النساء الحوامل عرضة لزيادة الوزن المفاجئ بسبب تشنجات العضلات. الحائض مع شدة الألم يختلف من شخص لآخر، أنهم يعانون من تقلصات العضلات بسبب تقلصات الرحم. يمكن تشنجات العضلات تكون مؤلمة، ولكن يمكنك تخفيف الألم باستخدام التالية مرخيات العضلات الطبيعية

  الخاص غير الطوعي تصلب العضلات، أو تورم هل يشعر التوتر؟ التي أبقت العضلات بعد الرياضة؟ لا لنفسك كانت هناك أوقات عندما كنت تشعر بالتوتر؟ يمكن لأي شخص في مثل هذا الوضع يحدث في تشنج العضلات أو تشنج يسمى. تشنجات في البطن والذراعين واليدين والقدمين شائعة. وبالإضافة إلى ذلك، العجل، وأوتار الركبة، الفخذ، وكنت قد لاحظت على طول القفص الصدري.

 3. lara zangaro

  Wirkung von Vitamin D auf die Muskelschmerzen

  Regelmäßige Muskelschmerzen oder Krämpfe bei Patienten mit Vitamin-D-Mangel kann. flüssigen Vitamin D, werden Sie auf dem Markt in Form von Tabletten und Kapseln. Darüber hinaus werden die Eier in Lebensmitteln wie Fisch und angereicherte Milch gefunden. Sonnenlicht ist auch wirksam bei der kurzfristigen Aufenthalt im Körper Vitamin D zu produzieren

  Einfache Muskelkrämpfe durch schwere Übung verursacht werden, und in vielen Fällen machen einen starken Sport. Geduld, Entspannung, sanfte Dehnung Bewegungen und Muskelmassage kann helfen, die Schmerzen zu lindern. Muskelkrämpfe, Multiple Sklerose, Muskel kann auch als eine häufige Nebenwirkung von chronischen Erkrankungen wie Muskeldystrophie und McArdle-Krankheit auftreten. Akute Nacken- und Rückenschmerzen sind oft Menschen, die an Muskelkrämpfen leiden. Schwangere Frauen sind anfällig für plötzliche Gewichtszunahme aufgrund von Muskelkrämpfen. Menstruierende Schwere Frauen mit Schmerzen von Person zu Person variiert, sie leiden an Muskelkrämpfe wegen Uteruskontraktionen. Muskelkrämpfe können schmerzhaft sein, aber Sie können Ihre Schmerzen mit Hilfe der folgenden natürlichen Muskelrelaxantien erleichtern

  Ihre unfreiwillige Muskelsteifheit oder Anschwellen Fühlten Sie sich die Spannung? Das hielt die Muskeln nach dem Sport? Tun Sie sich selbst gab es Zeiten, wenn Sie nervös? Wer in einer solchen Situation kann genannt in Muskelkrämpfen oder Krämpfen auftreten. Spasmen in den Bauch, Arme, Hände und Füße sind häufig. Darüber hinaus Wade, Oberschenkel, Quadrizeps, und Sie können entlang der Brustkorb bemerken.

 4. lara zangaro

  Effect of vitamin D on muscle pain

  Regular muscle pain or spasms in people with vitamin D deficiency can be. liquid vitamin D, you’ll find on the market in the form of tablets and capsules. In addition, eggs are found in foods such as fish and fortified milk. Sunlight is also effective in the short-term stay in the body to produce vitamin D.

  Simple muscle spasms caused by heavy exercise, and in many cases make a strong sport. Patience, relaxation, gentle stretching movements and muscle massage can help relieve the pain. Muscle spasms, multiple sclerosis, muscular may also occur as a common side effect of chronic conditions such as dystrophy and McArdle disease. Acute neck and back pain are often people who suffer from muscle spasms. Pregnant women are prone to sudden weight gain due to muscle spasms. Menstruating women with pain severity varies from person to person, they suffer from muscle cramps due to uterine contractions. Muscle spasms can be painful, but you can ease your pain using the following natural muscle relaxants

  your involuntary muscle stiffness, or swelling Did you feel the tension? That kept your muscles after sports? Do yourself there were times when you feel nervous? Anyone in such a situation can occur in muscle spasm or cramp called. Spasms in the abdomen, arms, hands and feet are common. In addition, calf, hamstrings, quadriceps, and you might notice along the rib cage.

Bir yanıt yazın