Fly Jamaica Airways, Operasyonları Başlatıyor.

Havayolunun Baş İcra Kurulu Başkanı Kaptan Ronald Reece’in açıklamasına göre, Guyanese ait havayolu şirketi Fly Jamaica Airways, operasyonları “birkaç ay içinde” yeniden başlatmayı umuyor. Fly Jamaica, tüm uçuşlarını iptal etti ve 757 uçağının acil iniş yapıp Guyana’daki Cheddi Jagan Havaalanı’na düştüğü Kasım ayında tekrar faaliyete geçti. Fly Jamaica, önümüzdeki aylarda operasyonları yeniden başlatmak istediği için etkilenen tüm yolcuları iade etmeyi taahhüt ediyor. O zamandan beri etkilenen birçok yolcu havayoluna para iadesi için baskı yapıyor.

********

Bazı yolcular Tüketici Komisyonu’na şikayette bulunurken, diğerleri Guyana Sivil Havacılık Otoritesine yazmışlardır. O zamandan beri etkilenen birçok yolcu havayoluna para iadesi için baskı yapıyor. Bazı yolcular Tüketici Komisyonu’na şikayette bulunurken, diğerleri Guyana Sivil Havacılık Otoritesine yazmışlardır. Bu sabah, birçok yolcu kilitli kapılar ve boş bir ofisle karşılanmak üzere havayolunun Georgetown ofisine geldiklerinde üzüldü.

757 uçağı Kasım ayında geri düştüğünde, 767 uçağı, planlı servis için zaten Komisyon dışına çıktı. Bu uçağın neden hizmet dışı kaldığı belli değil. Haber Kaynağı, havayolunun şu anda hizmetini yeniden başlatmak için yeni bir uçak tedarik etmek istediğini biliyor. Havayolu, faaliyetlerinde altı ay boyunca hizmet dışı kalması durumunda yeni işletme ruhsatı almaya zorlanabileceğinden dolayı türbülansla karşı karşıya kalabilir. Kaptan Reece yaptığı açıklamada havayolunun müşterilerine geri ödeme yaptığını söyledi. Tüm geri ödeme taleplerini yerine getirirken, yolcuların geri ödemelerinin şirketin rezervasyon ve hesap personeli tarafından kontrol edilmesi gereken bir sürecin bir parçası olduğunu söyledi. Bazı yolcuların sürecin daha hızlı ilerlediğini görmek istediğini, ancak havayolu şirketinin nakit ve kredi kartı iş güvencesiyle sınırlandırılması gerektiğini söyledi. Fly Jamaika Airways Limited, Guyana, Jamaika, Toronto ve New York arasında hizmet veren iki uçak işletti.

******

Bir yanıt yazın