Elma Sirkesi Göz Nezlesi Kaşıntı, Kızarıklığı Giderir.

Doğal Elma sirkesi anti-mikrobiyal özellik gösterdiği için, göz nezlesi nedeniyle oluşan enfeksiyonla mücadelede etkindir. Doğal Elma sirkesi Özellikle de, pastörize edilmemiş Doğal Elma sirkesinde bulunan malik asit, bakteriyel enfeksiyonlarla mücadelede önemlidir. Bunun için 2 çay kaşığı organik  Doğal Elma sirkesi ile bir bardak filtrelenmiş suyu karıştırınız. Daha sonra bu karışım içine bir pamuk ya da temiz bez parçasını batırınız ve gözünüze uygulayınız.

********

Yaptığınız bu işlemi her birkaç saatte bir, günde 2 ya da 3 defa yapınız. Aslında bu karışımı göz damlası şeklinde direkt gözünüze de uygulayabilirsiniz, fakat bu işlem gözde batma hissi verecek, acı ve yanma oluşturabilmektedir Evde bir şişe Doğal Elma sirkesine yer veriyor musunuz? Bu besin sadece salatalarla çok iyi gitmekle kalmıyor, aynı zamanda mutfağın dışında da çok iyi bir tıbbi tedavi görevi görüyor. İnanılmaz değil mi!  Elma sirkesinin faydaları, içinde bulunan vücuda detoks yapan ve sindirimi kolaylaştıran bir çeşit bakteriye dayanıyor. Buna ek olarak da, kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır ve demir açısından da çok zengin…

Ve eski zamanlardan beri daha bunlar gibi birçok özelliğinden dolayı çeşitli rahatsızlıklarda mükemmel bir kaynak olarak kullanılıyor. Elma sirkesinden ve onu sadece bir bardak suya eklemenizle edinebileceğiniz faydalardan bahsedeceğiz..Doğal Elma sirkesi in Faydaları  herhangi bir markette veya manavda bulmak çok kolay, fakat sonuçlarının sağlıklı olmasını istiyorsanız her zaman en kaliteli ve organik olanı bulmaya özen göstermelisiniz. Salata sosu olarak çok iyi bir rol oynuyor fakat aynı zamanda Doğal Elma sirkesi çoğu rahatsızlık için de doğal bir tedavi yöntemi olarak işe yarıyor, bu yüzden en iyi çeşidini almanız sizin için en iyisi olacaktır. Eğer evde Doğal Elma sirkesi varsa, bunun nimetlerinden faydalanmayı bilmek lazım. 1 yemek kaşığı (20 ml) elma sirkesinin 1 bardak (200 ml) suda çözünmesinin nelere yaradığını bilmek ister misiniz? Aç Karna Elma Sirkesinin Faydaları En son yediğiniz yemeğin üzerinden 6-8 saat arası bir zaman geçti ve şimdi vücudunuz güne güçlü başlamak için gerekli olan besinleri absorbe etmeye hazır bir halde bekliyor, bu da vücut fonksiyonlarınızın düzgün çalışmasına yardım ederek, gün içinde sağlığınızı koruyor.Aç karna 1 bardak su ile alınan Doğal Elma sirkesi şunlara fayda sağlayabilir. Doğal Elma sirkesi Kalın ve ince bağırsağa detoks uygulayarak sindirimi kolaylaştırır. Doğal Elma sirkesi vücudun besinlerden aldığı içerikleri gaz veya şişkinlik oluşturmadan absorbe etmesini kolaylaştıran doğal bir toniktir. Toksinlerin vücuttan atılımını destekler. Lenf sistemi ve kan dolaşımını daha sağlıklı bir hale getirerek zehirli atıkları ve fazla yağı atmaya yardımcı olur. Doğal Elma sirkesi  Yüksek kan basıncını ve trigliserit seviyesini düşürür. Doğal Elma sirkesi Limon suyunun özelliğine benzer olarak, vücut pHını dengeler.

Doğal Elma sirkesi  Her Öğünden Önce Elma Sirkesinin Faydaları  en iyi bilinen faydalarından birisi de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Tabii ki de bunu istemediğiniz fazla kilolar için işe yarayan bir “tamamlayıcı” olarak görmelisiniz, Doğal Elma sirkesi  aynı zamanda dengeli ve sağlıklı bir beslenme şekline ve düzenli spor yapmaya ihtiyacınız olacaktır. Diyetisyen size elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırdığını söyleyecektir. Bunun sebebi de B6 vitamini ve lesitin bakımından zengin olmasına dayanır, bunlar da vücudun bazı temel özelliklerini korurken aynı zamanda da yağ yakar. Doğal Elma sirkesinin kilo verdirici faydasını görmek için, 1 çay kaşığı (20 ml) elma sirkesinin 1 bardak (200 ml) suda çözünmesini sağlayın ve bunu öğle ve akşam yemeğinden önce için. 10 gün aralıksız bu yöntemi uygulayın ve sonra 1 haftalık bir mola verin, daha sonra bir 10 gün daha bu doğal yöntemi uygulayın. Fakat önerdiğimiz miktarları aşmayın çünkü aşırı Doğal Elma sirkesi  tüketimi faydadan çok zarar getirir.

Günde sadece 2 yemek kaşığı Doğal Elma sirkesi  tüketin. Doğal Elma sirkesi Kötü Kokulu Bir Nefese Karşı Elma Sirkesinin Faydaları hiç ağzınızda kötü bir tatla uyandınız mı?  Peki nefesinizin o kadar da güzel kokmadığı dikkatinizi çekti mi ve Endişelenmeyin, çünkü elma sirkesi sizin yardımınıza koşmak için burada! Bu problemden kurtulmak için şunlara dikkat edin. Doğal Elma sirkesi  İhtiyacınız olanlar neler? Doğal Elma sirkesini   ½ tatlı kaşığı (10 ml)  ½ bardak su (100 ml) ve Nasıl hazırlayacaksınız? Doğal Elma sirkesini suyun içine karıştırın ve bu karışım ile gargara yapın. Ağzınızda yutmadan 10 saniye bekletin, tükürün ve başka bir yudum alın.

Anında sonuçların farkına varacaksınız! Akne ve Sivilceler için Elma Sirkesi rahatsız edici aknelerden ve sivilcelerden yıldınız ve bunaldınız mı? Adet öncesi dönemlerde başınıza çok fazla mı bela oluyorlar? O zaman, elma sirkesi ile hazırlanan bu basit ve doğal tedaviyi uygulamaktan çekinmeyin. Bu harika uygulama cildinizdeki bakteri, ölü deri ve gözenekleri kapatan toksinleri yok ederken aynı zamanda cildinizi temizlemenize de yardımcı olacak. İhtiyacınız olanlar neler? 1 yemek kaşığı Doğal Elma sirkesi (20 ml) ve  2 yemek kaşığı su (40 ml)  Doğal Elma sirkesini ve suyu karıştırın ve bir pamuğu bu karışıma batırın. Bu pamukla sabahları ve yatmadan önce bu Doğal Elma sirkesini yüzünüzü silin ve 10 dakika bekletin ve normal nemlendiricinizi uygulamadan önce yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.
******

DİKKAT, bu uygulamayı kesinlikle çocuklar ve bebekler üzerinde uygulamayınız.

Bir yanıt yazın