Nohut ve Hızır a.s. Yöntemi ile Yoğurt Mayalamak

insan sağlığı için değerli besin kaynağı Doğal Yoğurt Kaç Farklı Şekilde Mayalanır? Her ne kadar marketlerde her şeyi hazır bulmak mümkünse de hala evinde insan sağlığı için değerli besin kaynağı Doğal Yoğurt mayalayan birçok kadının olduğu bilinmektedir.Çömlekte Doğal Yoğurt mayalamak eski bir gelenek olmasının yanı sıra bu geleneği devam ettiren kişiler az olsa da günümüzde bulunmaktadır. Çömlekte insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal Yoğurt mayalayan kişiler, bu yoğurdun tadının tencerede mayalanan ya da kavanozda mayalanan yoğurttan daha güzel olduğunu söylemektedir.

********

insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal yoğurdun Malzemeler:
3 Kg süt ve 1 Yemek kaşığı maya
Yapılışı Evde sütümüzü 8 ila 10 dakika kaynattıktan sonra serçe parmağımız dayanabileceği ısıya gelince sütümüzü mayalayacağımız uygun kaba koyalım. Hazırlanmış önceki Mayamızı bir kaseye alalım ve üzerine de 1-2 kaşık sütten ilave ederek Tahta kaşıkla mayamızı sütümüze karıştıralım. Sonra üzerini havlu peçete ile örtelim ve kapağını kapatyktan sonra üzerini battaniye örtelim ve dinlenmeye bırakalım. Özellikle oda ısımız 22-23 derecenin altında ise 5-6 saat yada 22-23 derecenin üzerinde ise 3-4 saat yeterli olacaktır. Bu Sürenin dolduktan sonra ağzını açalım ve örtüleri kaldıralım. Oda ısısında bir iki saat beklettikten sonra buz dolabına kaldıralım. Kesinlikle yemeden önce en az bir gece dolapta dinlendirelim. Sağlığınıza şifa olması dileklerimizle Afiyet olsun Daha farklı yöntemle doğal zinciri bozulmamış yoğurt mayasının da peşindeydik. Nohuttan, kozalaktan, biberden doğal süte maya yapılabiliyor ama bunlar değişik süt kesikleri olmaktan öteye gitmiyor. Yani yoğurt olmuyor. Çömlekte insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal Yoğurt Mayalama Nasıl Yapılır? Çömlekte insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal Yoğurt mayalama işlemi şu şekilde gerçekleşmektedir. Kaç litre sütten mayalayacağınız önemsiz olmaksızın sütçüden alınan doğal sütle mayalama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aldığınız sütü tencerede kaynattıktan sonra ocaktan alıp el yakmayacak seviyeye gelene kadar soğumasını beklemelisiniz. Sütün sıcaklığı ne el yakacak derecede ne de ılık olmalıdır. Bu dengeyi ayarlamak insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal Yoğurt mayalamak için oldukça önem arz etmektedir.Sütün sıcaklığı elinizin dayanabileceği dereceye geldiğinde evde mayalanmış doğal Yoğurt mayasından bir kaşık alarak bir kâse ya da çay tabağında süt ile iyice özemeniz sonraki aşamayı oluşturmaktadır. Bu arada mayalanacak kıvama gelen sütü çömleğinizin içine boşaltınız. Sonrasında süt ile özenmiş yoğurdu da çömleğin içindeki süte karıştırarak ilave etmelisiniz. Daha sonra çömleğinizin kapağını kapatarak sıcak kalması için bir sofra bezi, eski bir havlu ya da battaniye ile güzelce sarmalısınız. Bu şekilde en az 4 saat bekleyen çömleğinizin sonrasında kapağını açıp 5 ila 10 dakika arasında dinlendirmeli, ardından kapağı açık vaziyette buzdolabında 6 saat kadar tutmalısınız. Sonra kapağını kapatmayı unutmamanız gerekmektedir. Doğal Yoğurt dolapta bekleme süresini tamamladıktan sonra yenilecek kıvama gelmektedir.

Çömlekte mayalanmasının dışında yoğurdun tencerede mayalanması en sık kullanılan mayalama yöntemidir. Bunun yanı sıra kavanozda mayalama işlemi de bazı ev hanımlarının tercih ettiği bir mayalama yöntemi olmaktadır. Doğal Yoğurt mayalamak için kavanoz ve tencere gibi değişik kaplar kullanılabilmekte ancak hepsinde aynı işlem uygulanmaktadır. Yani yine sıcak süt bu kaplara boşaltılmakta ve bir ya da iki yemek kaşığı ev yoğurdu bir kâsede özenerek sütün içine karıştırılmakta ve 4 saat beklenmektedir. Diğer işlemler de aynı şekilde tekrarlanmaktadır. Bunların dışında bir de tereyağından doğal Yoğurt mayalayan kişiler bulunmaktadır.

Nohuttan Doğal Yoğurt Mayası Elde Etme nasıldır.
insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal yoğurtların yerine Hazır yoğurtların zararlarını duyduktan sonra evde yoğurt yapmayı geçin evde kendi yoğurt mayanı da elde etmenin şart olduğunu düşündüm ve hemen denedim ve insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal yoğurtun Sonuç güzel olunca da sizlerle hemen paylaşmak istedim. insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal yoğurt deyip geçtiğimiz nimet aslında biz insanlar için ne kadar şifa kaynağı. insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal yerine maalesef günümüzde her şeyin hazırı var ve bizler de zaman zaman bu hazırların albenisine kapılıveriyoruz. hazır yoğurdun zararlarını benim gibi öğrendikten sonra insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal bu hazırcı huyumuzdan en azından yoğurt için belki vazgeçeriz. Günümüzde hazır yoğurtlarda en önemlisi insan sağlığı ve vücudumuz için faydalı olan özellikle de her hastalandığımızda içtiğimiz antibiyotiklerin vücudumuzda verdiği tahribatı tamir eden bakteriler olmuyor ve bozulmaması için içine konulan onca maddeden bize şifa değil zarar geliyor.
******
insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal Yoğurdumuzu mayalarken de hazır yoğurtla mayalamamayı tercih edelim. insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal yoğurt mayası evde elde etmek çok kolay. Bu arada insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal yoğurdun sularını atmayın tüketin. Özellikle B2 vitamini açısından çok zengin insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal B2 vitaminini vücudumuza alacağımız fazla besin yok. Eğer ağız yaralarınız varsa , göz ve ağız etrafınızda çatlamalar oluyorsa yoğurdun suyunu bol bol içiniz .ç insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal Yoğurt mayalamadan önce mayamızı evde nasıl elde edeceğiz bir bakalım.

insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal mayanın Malzemeleri:
32 Adet kuru pişmemiş nohut
2 Su bardağı ev sütü
1 Kavanoz

insan sağlığı için değerli besin kaynağı doğal mayanın Yapılışı:
Mevcut 32 Adet nohutumuzu yıkayalım ve kavanozumuzun içine koyalım. Üzerine yoğurt mayalayacağımız sıcaklıktaki olan iki bardak sütü (serçe parmağımız yanmayacak sıcaklıktaki sütü) ekleyelim.

indeks:
Kemik, yumurta, Tavuk, Saç, kalori, yağ, omega 3 yağ asidi, omega 6 yağ asidi, kolin, su, kolesterol, protein, A vitamini, D vitamini, E vitamini, riboflavin, B6 vitamini, folat, B12 vitamini, peptit, Meme, fetesün, Kemik Erimesi, zencefil, kolin, yumurta kabuğu, kapari, kapari turşusu, limon, sarımsak, yumurta kabuğu kürü, Katarak, Lutein, sistein, kalsiyum, magnezyum, demir, kolin, folik asit, çinko, Omega 3, LDL kolestrol,
#Kemik, #yumurta, #Tavuk, #Saç, #kalori, #yağ, #omega 3 yağ asidi, #omega 6 yağ asidi, #kolin, #su, #kolesterol, #protein, #A vitamini, #D vitamini, #E vitamini, #riboflavin, #B6 vitamini, #folat, #B12 vitamini, #peptit, #Meme, #fetesün, #Kemik Erimesi, #zencefil, #kolin, #yumurta kabuğu, #kapari, #kapari turşusu, #limon, #sarımsak, #yumurta kabuğu kürü, #Katarak, #Lutein, #sistein, #kalsiyum, #magnezyum, #demir, #kolin, #folik asit, #çinko, #Omega 3, #LDL kolestrol,
@Kemik, @yumurta, @Tavuk, @Saç, @kalori, @yağ, @omega 3 yağ asidi, @omega 6 yağ asidi, @kolin, @su, @kolesterol, @protein, @A vitamini, @D vitamini, @E vitamini, @riboflavin, @B6 vitamini, @folat, @B12 vitamini, @peptit, @Meme, @fetesün, @Kemik Erimesi, @zencefil, @kolin, @yumurta kabuğu, @kapari, @kapari turşusu, @limon, @sarımsak, @yumurta kabuğu kürü, @Katarak, @Lutein, @sistein, @kalsiyum, @magnezyum, @demir, @kolin, @folik asit, @çinko, @Omega 3, @LDL kolestrol,

1 Yorum

  1. yeezys

    Thanks so much for giving everyone such a splendid opportunity to read in detail from this web site. It is always so fantastic and also stuffed with a great time for me personally and my office peers to search your site at least 3 times every week to learn the newest things you have got. Not to mention, I am always astounded with all the attractive suggestions you give. Certain 3 facts in this article are essentially the finest we have all ever had.

Bir cevap yazın