Lacivert Renk Göz, Kulak, Burun, Ağız, Şifadır.

Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Mavinin diğer koyu tonları gibi lacivert de, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde çok etkin bir yere sahiptir. Bu rengin en önemli etki alanı kaş chakrası bölgesinde bulunur.

********

Dolayısıyla da söz konusu chakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kavuşturulmasıyla ilgilidir.  Ayrıca lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vücuttaki bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.  Bu rengin enerjisi çok iyi bir kan temizleyici olduğu için, vücudun toksinlerden arınmasını kolaylaştırır.  Beynin her iki yarıküresi arasındaki uyum, yine laciverdin oluşturduğu olumlu etkilerindendir.  Bu renk, yüz ile ilgili (göz, kulak, burun, ağız, sinüsler gibi. ) tüm rahatsızlıkların tedavisinde, rahatlıkla kullanılabilir.  Bunlara ek olarak, laciverdin yatıştırıcı ve dinlendirici yanından söz etmek de doğru olur.

 Bulunduğunuz ortamda veya kıyafetlerinizde laciverde gereğinden fazla yer vermenin yaratacağı olumsuz etkiler ise, yoğun bir depresyon hali veya toplumdan soyutlanmışlık duygusudur.  Göz, kulak, burun, sinir bozuklukları ve ruh hastalıklarına karşı. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk renge bazen İndigo mavisi de denir.  Açık gecelerdeki gökyüzünün rengidir. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert renk merkezleri düzenli çalışan kişiler ruhen düzgündür, kuvvetli bir hafızaları vardır ve oldukça zekidirler.  Olayları bir bütün olarak kavrayabilme yeteneğine sahiptirler. Hoşgörülü ve iyimser bir kişilikleri vardır.Eğer bu renkle uyum halinde bulunan renk merkezi düzensiz çalışıyorsa bu kişiler unutkanlaşır. Çabuk kızarlar ve anlayışsız, kötümser bir tavır sergilerler.  Bu renk merkezinin düzensiz çalışması sonucunda akciğer, göz, kulak ve burun rahatsızlıkları, yüz felci, sinir bozuklukları ve ruh hastalıkları gibi durumlar ortaya çıkar. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk renkle ilgili renk tedavisine devam edilirken uzmanların tavsiyesi krom, demir, bakır, brom, potasyum gibi metallerin hastanın üzerinde bulundurulmasıdır.  Bu renkle ilgili tedavi sırasında mavi ve mor renge sahip besin maddeleri (siyah üzüm, kara lahana gibi) yenmelidir.  Çivit mavi (Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk), anestezi etkisine sahip: Bu renk, aktif renktir ve anestezi etkisi vardır.  Diş ağrılarında, yüz kaslarındaki ve sinüzitteki ağrılarda, siyatik ve romatizma, kulak ve göz problemlerinde etkilidir

Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Mavinin diğer koyu tonları gibi lacivert de, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde çok etkin bir yere sahiptir.
Bu rengin en önemli etki alanı kaş chakrası bölgesinde bulunur.  Dolayısıyla da söz konusu chakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kavuşturulmasıyla ilgilidir.  Ayrıca lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vücuttaki bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.  Bu rengin enerjisi çok iyi bir kan temizleyici olduğu için, vücudun toksinlerden arınmasını kolaylaştırır. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk beynin her iki yarıküresi arasındaki uyum, yine laciverdin oluşturduğu olumlu etkilerindendir.  Bu renk, yüz ile ilgili (göz, kulak, burun, ağız, sinüsler gibi. ) tüm rahatsızlıkların tedavisinde, rahatlıkla kullanılabilir.

Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk renk, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların giderilmesinde çok etkin bir yere sahiptir.  Bu rengin en önemli etki alanları “alın şakrası” bölgesinde bulunur.  Dolayısıyla da, söz konusu şakrayla bağlantılı tüm fonksiyonların dengelenmesi ve bir düzene kuvuşturulmasıyla ilgilidir.  Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk ışın gibi zihnin genişlik kazanmasına yardımcı olur.  Onu korkulardan ve çekingenliklerden kurtarır.  Ayrıca laciverdin yatıştı-rıcı ve dinlendirici özelliğide vardır.  Bu renk, lenf ve salgı bezleriyle birlikte, vücuttaki bağışıklık sisteminin güçlenmesinide sağlar. Bu da demek oluyor ki, sadece rengin dikkat çekici olması, renk terapisinde olumlu sonuç almaya yetmeyebiliyor Kullanılan renklerin çocukların yaptıkları işlere ve içinde bulundukları psiko-sosyal duruma uygunluk arz etmesi durumunda renk terapisinden başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Kronoterapi olarak Göz, kulak, burun, ağız, sinüslerine faydalı lacivert  renk Yirminci yüzyıl ile birlikte ilaca dayalı sağlık sektörünün yaygınlaşmasıyla ilaçsız tedavi şekillerinden olan renk tedavisi eski öneminj yitirmeye başlamıştır.

******

indeks: Color therapy, art Iherapy, aııernative treatment, renk, zihin, beden, duygu, denge, canlılık,  Spor, fiziksel sağlığı, zihinsel sağlığı, ruhsal sağlığı, Akciğer, stres, kas, Doku, Enerji, Ezoterik, çarka, Homeopatik, Nefes, pranayama, color, Renk Meditasyonu, Renk terapisi, sanat terapisi, alternatif tedavi,

 

Bir cevap yazın