Kuşburnu Kan Basıncını Düzenler

Kuşburnu Kan Basıncını Düzenler.
Kan basıncını düzenleyen kuşburnu yayınlanan bir rapora göre, gül kalitesinin alınması kan basıncı seviyelerinde önemli düşüşlere neden olabilir. Kan basıncını düzenleyen kuşburnu hazırlanan bir rapora göre, gül böbrek rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılabilir.

Artık gül kalçalarının faydalarının neler olduğunu gördünüz, bazı gıdalarla ilgili kuşburnu tariflerini kontrol etmeye ne dersiniz. Kuşburnu hakkında yapılmış olan bilimsel araştırmalar bitkinin güçlü bir antioksidan olduğunu tespit etmiştir. Kan basıncını düzenleyen kuşburnu bu nedenle herkes için tavsiye edilen şifalı bir bitkidir. Üstelik lezzeti de oldukça hoştur. 

Vücutta olan iltihaplı hastalıklarda yararlı etkileri vardır. Romatizmal ağrıların giderilmesinde, dejeneratif eklem hastalığı olan eklem kireçlenmesinin tedavisinde tüketilebilir. Kan basıncını düzenleyen kuşburnu hastalarda eklem ağrılarını dindirir. Kuşburnu çekirdeğindeki ve kabuğundaki bir maddeyle vücuttaki iltihabi reaksiyonları engeller.

İçeriğindeki ağrı kesici ve iltihap giderici maddelerin suyun içinde çözünmemesi nedeniyle, hazırlanacak kuşburnu çayının eklem romatizmasında oluşan ağrılarda ve iltihapta bir etkisi olmaz. Kan basıncını düzenleyen kuşburnu bu nedenle bitkinin yararlı etkisi için, kuşburnu taze olarak ya da hazır kapsüllerinden tüketilmelidir.

**
Özellikle toz olarak hazırlanan kapsüller artrit sorununda oldukça etkili olur. Diz ve kalçada oluşan ağrıları dindirir. Bu konuda yapılan araştırmalarda eklem ağrılarının dindirilmesinde kuşburnu bitkisinin % 82 oranında etkili olduğu tespit edilmiştir. Kan basıncını düzenleyen kuşburnu ağrı kesici ilaçlardan bile fazla etki gösterir. Grip ve soğuk algınlığı konusunda bağışıklık sitemini destekleyici bir üründür. Özellikle içeriğinde bulunan C vitamini ile polifenolik bu yararlı etkileri göstermesine neden olur. Kan basıncını düzenleyen kuşburnu için yapılan bir araştırmada, kuşburnu özütü ile hazırlanan bir karışımın vücuttaki yağ oranını düşürdüğü belirlenmiştir. Kemik erimesinde, dokulardaki sertleşmede, siyatik, kireçlenme ve raşitizm hastalıklarını tedavi etmek için kuşburnu kullanılabilir. Eğer vücudunuzda C vitamini eksikliği bulunuyorsa, ateş ve yorgunluk çekiyorsanız kuşburnu çayından yararlanabilirsiniz. Kan basıncını düzenleyen kuşburnu ülser rahatsızlığının neden olduğu mide şişkinliğinde, gastrit, bağırsak hastalıklarında, ishalde, enfeksiyonda, böbrek ve safra kesesi hastalıklarında, sindirim sistemi parazitleri, hemoroit sorununda kuşburnu kullanılabilir.

İNDEKS: Böbrek, Kan Dolaşımı, Cild, Kan Basıncı,

********

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.