Kivi Kan Basıncı Dengeler.

Kivi Kan Basıncı Dengeler.
Kivide bulunan yüksek miktardaki potasyum, vücudumuzda yer alan elektrolitleri dengeler ve sodyumun zararlı etkilerini azaltır. iskoçya’daki Rowett Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bir çalışmada yeralan gönüllü kişiler 3 hafta boyunca Kan Basıncını Dengeleyen Kivi tüketmiş ve bu sürenin sonucunda yapılan tahlillerde lenfositlerde DNA zararının ciddi bir şekilde azaldığı tespit edilmiştir.
Nefes açıcı etkisi sebebiyle öksürük ve astım sorunları için yararlıdır. horax’da bildirilen 18.000 çocuk üzerindeekleştirilen bir araştırmanın sonuçlarına göre; haftada 5-7 porsiyon Kan Basıncını Dengeleyen Kivi ve greyfurt tüketen astımlı çocuklarda nefes daralması şikayetleri %32, gece öksürükleri %27, burun akıntısı %28 oranında hafiflemiştir. Kılcal damar yapısını kuvvetlendirir. Bir diğeri Kan Basıncını Dengeleyen Kivi faydası kan inceltici etkisidir. Kandaki yağ düzeyini düşürür, kan basıncını düzenler. Kan sulandırıcı etkisiyle kalp ve damar sağlığı için önemlidir Kan Basıncını Dengeleyen Kiviyle ilgili yapılan araştırmalarda olgunlaşmış Kivi dengeler meyvesinde proteinlerin yapı taşı olan amino asitlerin 15 tanesi tespit edilmiştir. Glutamin, arginin ve asparagin adlı amino asitlerin daha yüksek oranda olduğu görülmüştür. Lif bakımından zengin olduğu için sindirimi kolaylaştırır.
Tayvan Tıp Okulu tarafından gerçekleştirilen bir araştırma Kan Basıncını Dengeleyen Kivi bağırsak hareketlerini düzenlediğini ve sindirimi kolaylaştırdığını göstermiştir. Araştırmacılar hazımsızlık sorunu olan kişilerde dört hafta Kivi tüketiminin ardından şikayetlerinde % 45 oranında azalma saptamışlardır. Bristol Üniversitesi’nce gerçekleştirlen bir araştırma da lif yönünden zengin olan Kan Basıncını Dengeleyen Kivinin kolon kanserini önlemede olumlu etkileri olduğunu göstermiştir. Araştırmacılara göre bu lifler tarafından üretilen bir çeşit asit kansere yol açan genlerin aktif hale gelmesini engelleyici etki göstermektedir. Çin kökenli bir meyve olan Kan Basıncını Dengeleyen Kivi , ülkemizde Karadeniz Bölgesi’nde bol bol yetiştiriliyor ve tezgahlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Kivideki petkin vücudu toksinlerden temizler, kötü kolesterolü düşürür ve iyi kolesterolü artırıcı özelliktedir. Değişik tadı ve vitamin, mineral, antioksidan ve lif içeriğiyle Kan Basıncını Dengeleyen Kivi besleyici değeri yüksek olan bir besindir.Karotenoidler fenolik bileşikler ve antioksidan bakımındanda zengindir. Bir adet Kivi günlük C vitamini gereksinimini kolaylıkla karşılar. Turunçgillerden 4-5 kat daha çok C vitamini içerir. Mineraller bakımından da zengindir. C vitamini dışında A vitamini B1, B2 vitaminleri, fosfor, kalsiyum, demir gibi mineraller, proteinler içerir. Magnezyum ve potasyum oranı yüksektir. Kahverengi, tüylü kabuğunun altında Kan Basıncını Dengeleyen Kivinin siyah çekirdekli, parlak yeşil, etli kısım yer alıyor. Kimileri bu meyvenin mayhoş tadından pek hazzetmese de Kivi muz ikilisi ya da Kivili pasta gibi tatların da pek çok seveni olduğunu inkar edemeyiz. Lezzetini bir yana bırakacak olursak Kan Basıncını Dengeleyen Kivi, özellikle C, E ve K vitaminleri ile potasyum açısından zengin bir meyve. Eğer beslenmenizde C vitamini ya da kalp ve kas sağlığını koruyan potasyum alımını arttırmak istiyorsanız, meyve tabağınıza rahatlıkla Kivi ekleyebilirsiniz serbest radikallerin yol açtığı hasarı en aza indiren antioksidanlar. (Serbest radikaller vücudun yaşlanma sürecini hızlandıran, kalp veya eklem hastalıklarının gelişiminde rol oynayan zararlı maddelerdir.) Vücudun genelinde dokuların ve hücrelerin yenilenmesi, kolajen üretiminin desteklenmesi, kemik sağlığının korunması ya da yaraların kolay iyileşebilmesi için C vitaminine ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle sigara içen kişilerin vücudunda C vitamini oranı düşük olabileceğinden, antioksidan yönünden zengin besinlere yönelmeleri önemli(2) Kısaca boyuna bakıp da Kan Basıncını Dengeleyen Kiviyi küçümsemeyin. Haftada bir iki gün Kan Basıncını Dengeleyen Kivi tüketerek, bu saydığımız konularda sağlığınıza epey katkıda bulunabilirsiniz. .
Cildinizde oluşan dejenerasyon oluşumunu engellemek için kivide yeterli miktarda bulunan E vitaminini almanın da büyük faydaları vardır. Kan Basıncını Dengeleyen Kivi Yapılan araştırmalar sonucu, kivi meyvesinin tüketiminin etkileri arasında, uyku problemi çeken yetişkinler için daha kaliteli bir uyku sağladığı tespit edilmiştir. Düzenli olarak kivi tüketmeniz durumunda daha kaliteli, deliksiz ve dinlendirici bir uyku düzenine sahip olabilirsiniz. Alkalin Dengesi İçin Bol Kİvi Yiyilmeli Asidik gıdaların aşırı miktarda tüketiminin sebep olduğu rahatsızlığı gidermek için bol mineralli meyveler tüketmektedir. Kivi de alkalin bakımından en zengin meyvedir ki bu da bol mineralli bir meyve demektir. Alkalin dengesinin sağlanması da daha genç bir cilde sahip olmanızı, daha derin uyku, yüksek fiziksel enerji ve düşük riskli osteoporoz riski gibi etkiler sağlamaktadır. Görmede sarı nokta olarak bilinen ve retine tabakasının ortasında çok küçük bir alana isabet etmektedir. Bu sarı noktanın hasar görmesi ise makula ya da maküler dejenerasyon isimli göz kusuruna sebep olur. Temel risk faktörü ise ilerleyen yaştır. 110 bin erkek ve kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre 3 servis veya daha fazla miktarda kivi ve diğer meyvelerin tüketimi maküler dejenerasyon miktarını yüzde 36 oranında azaltıcı etki göstermektedir. Kivide bulunan yüksek miktardaki lutein ve zeaksantin doğal kimsayallardır. Bu doğal kimyasallar insan gözü için faydalıdır. Göz sağlığı için sadece meyveler değil aynı zamanda sebzelerde oldukça faydalı etkiler göstermektedir. Kivide bulunan düşük kategorideki glisemik oranı, kan şekerinizin hızlı bir şekilde yükselmemesini sağlar. Bu durumda diyabet olma ihtimalinize karşı bir önlem özelliği taşımaktadır. Günlük düzenli bir şekilde 2 ya da 3 adet kivi tüketimi kan pıhtılaşmasını yüzde 18 oranında ve trigliserid oranını da yüzde 15 oranında azaltmaktadır. Birçok kişi bu etkileri elde etmek için aspirin tüketmektedir. Ancak kan pıhtılaşmasını azaltmak için alınan aspirin, enflamasyon ve bağırsak kanaması gibi birçok yan etkiye neden olmaktadır. Bu yüzden pıhtılaşmayı önleyici bir etki istiyorsanız gönül rahatlığıyla günde 2-3 adet kivi tüketebilirsiniz. Kış aylarında oluşabilecek gribi önleyebilmek için bol miktarda C vitamini almak gerekmektedir. Bu C vitamini ihtiyacınızı da kivide bulunan antioksidan kompleksleri ve C vitamini sayesinde alabilir ve vücut direncinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre kivide bulunan antioksidan kompleksleri, DNA’nın oksidatif etkiler sonucu zarar görmesini engeller. Bu durumda kanser oluşumunu dahi durdurucu bir etki gösterir..

indeks: Alerji. Kivi, Uyku,Cilt, Alkalin,Göz, Kan Şekeri, Kalp, Pıhtılaşma, Vücut, Kanser, Potasyum,

.

Güzelliğin Sırrı Kara Üzümdedir

Taze Ve Kuru İncir İnsan Bedeninde Hücreleri Yeniler.

Yaş Hurma Tüketimi Yaşlanmayı Geciktirir

Masaj insan Sağlığında Terapidir.

http://kornisustalari.com

.

..

Bilgi Kaynaklarımız:

 

www.naturlebens.com

www.bitkiveinsan.com

www.faydaliyasam.com

www.enerjistmasor.com

www.google.com

UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.