insan Sağlığına Limon Faydalıdır.

Limon Meyvesi; yıl boyunca büyümeyi sürdüren, kışın yapraklarını dökmeyen küçük  ağaç türü ve bu ağacın meyvesidir. Limonun anavatanı kesin olarak bilinmemektedir.
-. Kanı temizler.
-. Diş ve diş eti hastalıklarına limon suyu faydalıdır.
-. Sık sık baş ağrısı çeken kişilere limon faydalı olur.
-. Tıkanmış kalp damarlarını açar.

********

-. Limon karaciğerdeki bütün hastalıkları temizler.
-. Yüksek kolesterolü olan kişiler günde yarım limon yedikleri zaman kolesterollerini kontrol altına alır.

-. Kansızlık problemin limonun faydalı olduğu görülmüştür.
-. Limon kalp çarpıntısını yok eder.
-. Nezle, grip, soğuk algınlığı hastalıklarında limon ve limon suyu tedavi edici etki gösterir.
-. Böbreklerde meydana gelen tıkanıklıkları ve böbreklerde oluşan taşları kumları limon sayesinde giderebilirsiniz
-. Hıçkırıktan kurtulmanın en ilginç yolu limon yemektir
-. İdrar yollarındaki iltihapları söker.
-. Burun kanaması yaşayan kişiler bir miktar limon suyunun burunlarına çekerlerse burun kanamaları durur.
-. Ağız kokusunu giderir,
-. Kalp çarpıntısını teskin eder,
-. Balgam yaptırmaz,
-. Karaciğerdeki harareti söndürür,
-. Karaciğeri temizler.
-. Bağırsakları temizler.
-. Safrayı söktürür,
-. Basur hastalığına iyi gelir,
-. İştahı arttırır, ağrı ve sızıyı dağıtır,
-. Yağlı yemeklerin üzerine sıkılan limon suyu, bu yağlar yüzünden kilo almanızı engeller.
-. Mide bulantısını önler,

-. Yüksek tansiyona iyi gelir.
-. Kansere karşı koruyan bileşenler içerir.
-. Göz sağlığını korur.
-. Kalsiyum, demir, fosfor ve diğer mineraller bakımından zengindir.
-. Bakteri birikimini önleyerek ağız sağlığını korur.
-. Gribe karşı vücudu güçlendirir.
-. Gıda zehirlenmesi sorunu yaşayan kişilere limon yedirilirse zehirlenmenin etkisi geçer.
-. Cilde sürülünce güzelleştirir,
-. Limon suyu eşit oranda su ile karıştırılırsa, bununla yüzdeki sivilceler silinirse sivilceler zamanla yok olur.
-. Yüzdeki çillere faydalıdır,
-. Hazmı kolaylaştırır,

-. Kusmaları keser,
-. Kepeği azaltmak için kullanılabilir.
-. Ağız içinde oluşan yaralarda limon suyu ile gargara yaparsanız bu yaralar geçer.
-. Şişkinliği giderir,
-. Mideyi kuvvetlendirir,
-. Susuzluğu teskin eder,
-. Bileklere limon suyunun sürülmesi halinde yorgunluğunuza iyi gelebilir
-. Günlük enerji ve direncinizi kazanmanızı sağlar.
-. Kabuğu güvelenmeye engel olur,
-. Mürekkep lekesini çıkarır,
-. Kabuğu yakılınca odayı temizler
-. Parlatıcı ve temizleyicidir,

Cilt Bakımı:
Evde hazırlanan cilt bakımı doğal maskelerinde kullanılan limonun cilde faydaları arasında güneş ve sivilce nedeniyle oluşan cilt lekelerinin görünümünü azaltması, asitli yapısıyla ölü cilt hücrelerini temizlemesi, fazla yağı alması, cilde doğal parlaklık vermesi ilk sıralarda sayılabilir. Düzenli olarak limon suyu tüketmek cildin esnekliğini korumasını sağlar. Yaşlanmanın ciltte görülen kırışıklık belirtilerini geciktirir. Limonu cilt üzerinde harici olarak kullandığınızda, limonun cildin güneş ışınlarına olan hassasiyetini arttırdığını unutmayın. Limon suyu sürdükten  sonra bir müddet güneşe çıkmayın.

Besin Değerleri
Limon, kabuğu soyulmuş Porsiyon Miktarı: 100 g
Kalori (kcal)         28
Toplam yağ         0,3 g
Kolesterol         0 mg
Sodyum         2 mg
Potasyum         138 mg
Karbonhidrat     9 g
Diyet lifi         2,8 g
Şeker             2,5 g
Protein         1,1 g

Çevrenizde koruyan hanımlar görürsünüz. Bunun sebebi bu hanımların metabolizmanın hızlı çalışmasıdır. Sizinde metabolizmanızı hızlandırmanız gerekmektedir. Bunu için mucizevi besin öğesi limondan faydalanabiliriz. Sabahları yarım bardak ılık suyun içine yarım limonu sıkarak içiniz. Metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda kullandığınız diyet programı devam edebilirsiniz.

Sabahları içilen www.faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız ılık limonlu suyun faydaları saymakla bitmez. Sabah gözünüzü açar açmak gidip su ısıtıcının düğmesine basıyor ve kendinize koca bir bardak kahve hazırlıyorsanız, size önerimiz bu alışkanlığınızı biraz ileri zamana ertelemeniz olacaktır. Sabahları içeceğiniz www.faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız ılık limon suyu kafein bağımlılığınıza son verecek. Ilık limon suyu içmenin, özellikle de kış aylarında bir çok faydası vardır. Bu harika kafein alternatifini hazırlaması da çok kolaydır: bir bardak ılık suya yarım limonun suyunu sıkın.
Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyunun belli başlı faydaları şunlar: Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyunun mucizelerinden faydalanmak için, sabahları güne bir bardak ılık suyun içine sıktığınız yarım faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu ile başlayın.
Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon PH Alkalin seviyesini dengeler Kronik hastalıklarla savaşmak için vücuttaki alkalin dengesini korumak çok önemli. Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon asit içermesine rağmen, tüketildiğinde vücudun alkalize olmasına yardımcı oluyor.

 

Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu bağışıklık sisteminizi güçlendirir
C vitamini açısından çok zengin olan faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon, aynı zamanda bağışıklık ve sindirim sistemlerinin düzenli çalışmasına, vücudun kanserle savaşmasına ve yaraların çabuk iyileşmesine de yardımcı…

 

Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu kanı temizler Limon suyu vücudun kandaki toksinleri temizlemesine yardımcı oluyor. Limon suyu kan şekerini dengeler limon suyu içerisinde bulunan asit, besinlerin kan şekeriniz üzerindeki etkilerini hafifletiyor. Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu kilo vermenize yardımcı olur İçerdiği pektin lifler sayesinde faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon açlık hissini azaltacaktır. Genel olarak alkali besinleri daha çok tüketirseniz, daha hızlı kilo verirsiniz.

Limon suyu harika bir idrar söktürücüdür Vücudu temizleyip, toksinlerden kolayca arındırılmasını sağlar. Bu sayede, idrar yolunuz sağlığını korur. Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu sindirime yardımcıdır Taze limon suyu böbrekleri ve sindirim sistemini temizliyor. Vücudun toksinleri atmasına yardımcı oluyor.

Kemik erimesini durdurur Limon suyunun içinde bulunan C vitamini vücudun kalsiyumu absorbe etmesine ve dolayısı ile kemik erimesi ile savaşmaya yardımcı oluyor. Bebeklerin kemik gelişimine yardımcıdır İki yemek kaşığı taze sıkılmıs faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu, suyla karıştırılarak hamilelikte içildiğinde, bebegin kemik gelişimine yardımcı oluyor. Limon suyu uykusuzluğa iyi gelir Limon suyu daha iyi uyumanızı sağlıyor. Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu cildinizi temizler C vitamini kırışıklığınıza ve siyah noktalarınıza iyi gelir, kandaki toksinleri temizler. Sabahları içtiğiniz ılık suyun etkisini arttırmak adına, faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyunu doğrudan cildinize de sürebilirsiniz.  Limon suyu sinirlere iyi gelir, konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirir

Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyunun içinde bulunan potasyum, beyne ve sinir hücrelerine yardımcı oluyor. Konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirip, sinir sistemini sakinleştiriyor. Zihniniz stres altında iken, vücudunuz C vitamini kaybeder. Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon, bu vitaminleri geri kazanmanızı sağlar. GÜNEŞ LEKELERİNİ LİMONLA YOK EDİN Limon suyu enfeksiyonlarla savaşır İçerdiği sitrik asit nedeniyle, enfeksiyonlarla savaşmada yardımcı Limon suyu soğuk algınlığı ve öksürüğe iyi gelir
Bir bardak sıcak suya balla birlikte eklenip, karıştırıldığında nezle ve griple savaşmada çok etkili.

Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu astıma alerjilere iyi gelir, nefesinizi tazeler Bir tatlı kaşığı faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu, bir miktar ılık suyla karıştırılıp yemeklerden önce içildiğinde, nefes alımına yardımcı oluyor.  Limon suyu mide bulantısı ve araç tutmasına iyi gelir Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu karıştırılmış su yudumlanarak içildiğinde, mide bulantısının azalmasını sağlıyor.

Limon suyu saç bakımında kullanılır Saça sürüldüğündü saçın parlamasını ve güçlenmesini sağlıyor. Faydaliyasam.com sitemizde faydalarını anlattığımız limon suyu evleri temizlemekte de kullanıyor Limon suyu sadece sağlık için değil, evlerde dezenfekte ve temizlik amaçlı da kullanılıyor.

Bir cevap yazın