incir Yapraklarındaki Süt Siğile Etkilidir

İncir Yapraklarından Akan Süt Siğile Etkilidir
Körpe İncir Yapraklarından Akan Süt Ellerde Ve Vücutta Oluşan Siğile Etkilidir Körpe incir yapraklarından akan süt, ellerde ve vücutta oluşan istenmeyen siğile karşı etkilidir. körpe incir yaprağından sızan süt beklemeden siğile sürülür

Bu etkiyi sağlamak için bir kaç gün içinde sonuç alırsınız. Körpe incir yapraklarının taze taze ezilmesiyle hazırlanan lapa, vucudumuzun her tarafında çıbanların olgunlaşıp baş vererek delinmesinde çok etkili olur. Siğil virüsle bulaşan enfeksiyonlar neticesinde vucudumuzda oluşur. Her yaştan insanda her mevsimde görülebilir.

En çok el, parmak, diz, tırnak çevresinde, ayak tabanında ve boyun bölgesinde ortaya çıkar. İnsanların genital bölgede ve göz kapakları üzerinde de oluşabilir. İnsan temasıyla özellikle el sıkışmayla bile bulaşabilir.Kişisel eşyaların ortak kullanımıyla çorap, elbise, tıraş bıçağı, terlik, havlu v.s. gibi bulaşan siğiller bir süre kuluçka döneminde kaldıktan sonra, cildimizde deri yüzeyinde gözle görülebilecek kadar büyürler.

********

Kuluçka dönemi bir haftadan veya aylarca sürebilir, bu nedenle nereden bulaştığını anlamak belirlemek oldukça zordur. Vucudumuzda siğil tedavisi için aralarında profesyonel seçeneklerinin de yer aldığı pek çok alternatif bulunur. Özellikle Cilt doktoruna veya dermatoloğa görünerek tedavi alternatifleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, siğillerden tedavi olabilirsiniz. Siğil tedavisinde en çok kullanılan yöntemlerin başında oldukça kolay ve ağrısız olarak uygulanabilen lazer tedavisi, buz tedavisi ve yakarak uygulanan tedavidir. Doktorunuz küçük siğiller için salisilik asit içeren çeşitli krem kullanmanızı önerebilir. İlaç krem ve tibbi yollarla tedavi edilemeyecek kadar büyük siğiller için cerrahi müdahale seçeneği bulunmaktadır.
indeks: incir,  Yaprak, Süt, Siğil, incir Yaprakları,

**

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.