Çivit Mavisi Meme Bezi Faaliyetini Önler

Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi Guatrın en sık nedeni iyot eksikliğidir. Birtakım hastalıklar ve yangısal olaylar da guatra neden olabilir. Guatrın pek çok sebebi vardır. Fakat en sık nedeni iyot eksikliğidir. Günümüzde pek çok ülkede bu hastalığa engel olmak için sofra tuzunun içine iyot katılmıştır. Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi Bunun yanı sıra, guatra zemin hazırlayan başka unsurlar da vardır.

********

Örneğin, Grave’s hastalığı veya Hashimoto hastalığı gibi otoimmün hastalıklar, tiroid bezini etkileyerek guatra neden olabilir. Tiroid bezinde oluşmuş anormal nodüller de bezin normal çalışmasını bozarak guatra yol açabilir. Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi Kadınlarda hipertiroidism görülme olasılığı daha fazladır. Aşırı üretim metabolizmanın hızlanmasına neden olur ve bu da uykusuzluk, sinirlilik, titreme, çarpıntı ve iştahın artmasına rağmen azalmış kilo ile kendini belli eder. Bazen aşırı aktif olan tiroid bezi küçük veya büyük bir şekilde boğazda görülebilir. Buna “tiroid nodülü” adı verilir. Bağışıklık sistemi ile oluşan hipertiroidism (Basedow hastalığı) sıklıkla dışarı çıkmış göz küreleri ile karakterizedir. Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi Tiroid bezi boyunda gırtlağın hemen alt ve ön kısmında, kelebeğe benzeyen bir yapıdır. Bu bez normalin dışında büyüdüğünde guatr hastalığı ismi verilir.Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi kırmızı kadar olmasa da enerji ve heyecan ve ren bir renk tir. Turuncu seviyorsanız cesur ve maceracı bir kişiliğe sahipsiniz demektir. Bu rengin İnsanları gülmeyi ve güldürmeyi severler. Svadhishtana yada kuyruk sokumu chakra’sı turuncu enerjiyi emer; idrar sistemine, cinselliğe ve Canlıların üremeye bağlıdır.Aşırı Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi Kanamasına Bitkisel Çözüm İlaçlar dışında faklı Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi durdurma yolları da vardır. Doğal ve bitkisel yöntemlerle Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi kanamasını azaltmak mümkündür. Bu doğal ürünleri sayacak olursak; demirhindi, kişniş tohumu, portakal suyu, nane ve Bektaşi üzüm suyu, brokoli suyu-elma suyu karışımı, turp rendesi ve ayran karışımı, kabak, papaya, rezene, karabuğday, karnın üzerine buz kalıbı koymak, elma sirkesi, tarçın, kekik çayı gibi doğal bitki ve otlar da Meme Bezini Faaliyetini Önleyen Çivit Mavisi durdurma yolları arasında sayılabilir.

******

İndeks: uyku, Çivit mavisi, renk, zihin therapy, color therapy, heart, therapy, chromotherapy, ekonomik, kromoterapi, health, Color, mind, body, physical

Bir yanıt yazın