Badem Yağı Zone için Faydalıdır

Ağrıyan yara yerleri badem yağı ile beraber masaj yapılarak ovulur. Badem yağının insan insan sağlığı açısından birçok yararı vardır. Daha önce bademin yararları ile alakalı yayınladığımız makalede badem yağının yararları hakkında ufak bir başlık açmıştık, söz konusu yazıyı incelemek için buraya tıklayınız.

Bu yazımızda ise badem yağının yararlarını daha detaylı olarak ele alacağız. Badem yağının saç ve özellikle cilt insan sağlığı açısından inanılmaz yararları vardır. Bu yüzden kozmetik ürünlerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Badem yağının yüksek miktarda A ve K vitamini içermesi, kendisini insan insan sağlığı açısından önemli kılmaktadır. Bunun dışında farklı miktarlarda yağlar ve önemli sayılacak miktarda protein içermektedir.

********

Badem Yağının insan insan sağlığa yararlarının Genel insan insan sağlığı açısından çok önemli bir nimet olan badem yağı özellikle cilt ve saç insan insan sağlığı için inanılmaz katkılarda bulunabilir. Badem yağının yararları şöyle sıralanabilir, Badem yağının yüksek miktarda içerdiği aromaterapi uçucu yağlar cilt bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında bebeklerin cilt bakım ürünlerinde de kullanılır. Badem yağı, cilt insan insan sağlığı için çok yararlı olan A ve B vitaminleri içermektedir. Badem yağı ayrıca cilt insan insan sağlığı için yararlı olan yağları da içerir ve bu yağlar neredeyse bütün cilt türleri için yararlıdır. Badem yağı cildin nemlenmesine yardımcı olur, ciltlerdeki tahrişi giderir ve iltihabı alır. Kuru ciltlerin nemlenmesine yardımcı olur, daha yumuşak ve pürüzsüz ciltler sağlar. Badem yağı ayrıca dudaklardaki çatlaklığı giderir ve cilt döküntülerinin önüne geçer. Yatmadan önce göz etraflarındaki kararmış kısımlara badem yağı uygulamanız kararmaların ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. Taze ve parıltılı cilt sahibi olmanıza yardımcı olur. Badem yağı cildin erken yaşlanmasına engel olabilir.

insan sağlığında Badem yağı, yağlanmadan kaynaklanan sorunları ve ölü hücreleri temizler. Bir miktar badem yağına biraz limon suyu katarak 30 dakika boyunca masaj şeklinde cildinize uygulamanız cildin temizlenmesini ve gözeneklerinin açılmasını sağlar. insan sağlığında Badem yağı sedef ve egzama hastalıklarına da iyi gelir. Cilt iltihaplarına, kaşıntı ve kızarıklıklara karşı badem yağı çok etkilidir.Lavanta yağı ile karıştırılarak cilde uygulandığında daha fazla etkisini gösterir. Badem yağı insan sağlığında süt tozu ve limonla karıştırılarak 20 dakika masaj şeklinde cilde uygulandığında cildin nemlenmesini sağlar. Bu uygulama özellikle kuru ciltler için çok yararlıdır. Kış aylarında ve kapalı ortamlarda kaloriferlerin olduğu yerlerde uzun süre kalanlar cilt kuruluğu sorunlarına daha fazla maruz kalmaktadırlar. Bu tür sorunlara karşı badem yağı iyi bir çözüm olabilir. Bu özelliğinden dolayı badem yağı ayrıca güneş ışınlarına karşı cildi korur.

Badem yağı cilt ve ayak kremi olarak da kullanılabilir ve yağın emilimi çok hızlı olur. Bunun yanınd auygulamadan sonra çok hoş bir aroma kokusu bırakır. Badem yağının benzer zamanda tırnaklarda boya ve ciltt de makyaj çıkarma özelliği vardır. Farklı makyaj çıkarıcı üürnler genelde cilde zarar veren kimyasallar içermektedir ama badem yağı hem doğal bir makyaj çıkrıcı hem de koruyucu olarak öne çıkar. Badem yağı kırışık ve çatlaklara karşı da kullanılabilir. Özellikle kış aylarında soğukların neden olduğu dudak çatlamalarına karşı badem yağı kullanabilirsiniz. Bunun için boş ve temiz bir kaba bir miktar badem yağı ve bal koyu ve iyice karışacak şekilde karıştrıırn ve daha sonda dudağınızı uygulayın. Bu uygulama çatlama sorunlarını büyük bir ölçüde giderecektir. Cilt insan sağlığı İçin Badem Yağı Tarifi: Badem yağının cilde uygulanmasının birçok farklı çeşidi vardır. Bunlardan en yararlılarından sadece bir tanesi olan badem yağı kürünü sizinle paylaşmak istiyoruz.

Malzemeler:
1 Çorba Kaşığı Badem Yağı
1 Yemek Kaşığı Kal
1/2 Avokado
Yapılışı: Avokadoyu püre haline getirin ve badem yapı ve balı iyice kaıştırın. Bu karışımı masaj şeklinde 20 dakika boyunca cildinize yedirerek uygulayın. Daha sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu uygulama cildinize yukarıda anlattığımız birçok yararyı sağlayacaktır. Her gün değil ama haftada 1 iki kere uygulamak birçok yarar sağlayacaktır. Bu uygulama benzer zamanda serbest radikallerin cilde verdiği zararları minimuma indirir ve özellikle yaşlanmaya bağlı olarak meydana çıkan kışıklıkları geciktirir veya tamamen engelleyebilir.

insan insan sağlıklı yaşamında Elma sirkesi Zona sedef cilt hastalığı için etkili olan bir diğer çözümdür. Yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olurken ciltte leke oluşmasını da engellemiş olur. Ayrıca insan insan sağlıklı yaşamında kaşıntıyı hafifletir ve doğal bir dezenfektandır. insan sağlığımız için etkili anti viral özellikleri ile iyileşme sürecini hızlandırır. Elma sirkesi ve su eşit miktarda karıştırılarak kullanılır.
******
Bu karışıma pamuklu bir bez batırılarak uygulama yapılır ve ardından suyu sıkılır ve etkilenen alanlara uygulanır. Kendiliğinden kuruması beklenir. Bu uygulama günde birkaç kez uygulanır. Zona sedef cilt hastalığı belirtileri azalana kadar uygulama yapılabilir. Ayrıca bir çay kaşığı elma sirkesi ve bal bir bardak sıcak suya eklenerek “Bu karışım haftada iki ya da üç kez her gün yemekten sonra içilmesi ve tüketilmesi yararlıdır.

.

Bir cevap yazın